Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie egzekucji tartaku nie będzie

Na razie egzekucji tartaku nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 maj 2018 13:42

Po informacji o poważnym pożarze w gdyńskiej firmie, która miała w poniedziałek 28 maja przeprowadzić egzekucję tartaku przy ulicy Ujejskiego, jej przeprowadzenie w tym terminie stanęło pod dużym znakiem zapytania. Urząd Wojewódzki informuje dzisiaj, że w poniedziałek do egzekucji na pewno nie dojdzie.

Oficjalnie informuję, że planowana na poniedziałek egzekucja tartaku przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy nie zostanie przeprowadzona. Mimo to umowa między Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim a Wykonawcą nadal obowiązuje – poinformował na Twitterze rzecznik wojewody Adrian Mól. Na dzisiaj jednak nikt nie podaje realnego terminu przeprowadzenia egzekucji, bez której niemożliwe będzie dokończenie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej.

 

Gdańska prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do podpalenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy nie wykluczają związku planowane egzekucji z pożarem.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do końca czerwca. Z powodu problemów z egzekucją działki, możemy mówić już o kilkumiesięcznym opóźnieniu. Nie można wykluczyć, że z powodu niezrealizowania inwestycji w terminie utracone zostanie dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu