Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne firmy informatyczne stawiają na Bydgoszcz

Kolejne firmy informatyczne stawiają na Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 maj 2018 09:05
Kolejne firmy informatyczne stawiają na Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Niemiecko-polska firma Meelogic oraz brytyjsko-polska Cognifide tworzą swoje oddziały w Bydgoszczy, bo jak podkreślają, miasto daje duże perspektywy dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Obie firmy zdobyły już swoją pozycję na globalnym rynku, pozyskując klientów wśród największych firm światowych.

 

- Każdy kto zauważy w naszym mieście potencjał i chce go rozwijać, to jest osoba, którą miło jest mi spotkać – powiedział prezydent Rafał Bruski podczas prezentacji planów firm Meelogic oraz Cognifide.

 

Ayana Alemu etiopskiego pochodzenia jest współzałożycielem firmy Meelogic – Realizujemy oprogramowanie dla branży samochodowej, gdzie liczy się przede wszystkim jakość. Po analizach doszliśmy do wniosku,że w Bydgoszczy znajdziemy ludzi o wysokich kwalifikacjach. Władze Meelogic doceniły również dobre położenie geograficzne Bydgoszczy oraz funkcjonujący Port Lotniczy, umożliwiający sprawną komunikację z naszym ośrodkiem. Główna siedzibą firmy jest Berlin, obok którego działał również oddział w Szczecinie. Meelogic chce utworzyć jeszcze jeden polski oddział i wybór padł na Bydgoszcz, a dokładniej na Arkada Businnes Park przy ulicy Fordońskiej. Docelowo w pracę znaleźć ma ponad 100 inżynierów.

 

Firmę Cognifide założyli 13 lat temu dwaj Brytyjczycy tworząc w podobnym czasie oddział w Londynie i Poznaniu. Jeden z nich miał polskie korzenie, co mogło dodać sympatii do naszego kraju przy tworzeniu tego przedsiębiorstwa. Zajmuje się ona tworzeniem zaawansowanych form webowych klasy enterprise. W swoim portfolio Cognifide ma chociażby utworzenie serwisu internetowego platformy komunikacyjnej Skype, czy serwisy europejskie koncernu samochodowego Ford.

 

- Szukaliśmy od dłuższego czasu miejsca, gdzie moglibyśmy postawić w Polsce drugą swoją nogę. Od samego początku w czołówce naszego zainteresowania znajdowała się Bydgoszcz – przyznaje Marcin Stańczyk, dyrektor zarządzający Cognifide. Firma wykorzystała sytuację, iż jedno z przedsiębiorstw z branży IT postanowiło wycofać się z Bydgoszczy, co pozwoliło przejąc kilkunastu inżynierów – Zamknięcie tej drugiej firmy spadło na nas jak z nieba – dodaje Stańczyk, który zapowiada jednocześnie, że planowane jest powiększenie tego zespołu o nowych pracowników. Cognifide chce się również otworzyć na studentów, oferując wakacyjne płatne praktyki.

 

Od 2014 roku Cognifide działa w ramach światowego holdingu marketingowego WPP.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu