Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Dziękujemy panu posłowi, że nie ma komisarza w naszej gminie” (wideo)

,,Dziękujemy panu posłowi, że nie ma komisarza w naszej gminie” (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 luty 2018 11:37

Gmina Białe Błota stała się ewenementem na skalę kraju, władze w niej sprawuje bowiem w niej wicewójt wybrany nie przez mieszkańców, ale urzędników i część radnych gminnych. Zdaniem przewodniczącego Rady nie wprowadzenie przez premiera komisarza pozwoliło gminie zachować normalność – a w tym samym czasie sekretarz gminy na wniosek prokuratury nie może pełnić obowiązków służbowych, zaś wójt po pięciu miesiącach opuścił dopiero areszt śledczy.

Dociekać, kto pozwolił uniknąć w takiej ,,normalnej” sytuacji komisarza z zewnątrz, oddając władze wicewójtowi wybranego przez część urzędników i radnych, specjalnie dociekać nie trzeba. Okazuje się bowiem, że wszystkim pochwalono się publicznie na grudniowej sesji Rady Gminy.

 

Główny rozgrywającym stał się tutaj radny Rafał Barsukiewicz, który zbierał na tym posiedzeniu największe laury. Ten natomiast przyznał się, że wszystko dzięki dobrej znajomości z posłem Pawłem Skuteckim z Kukiz15 - Padło wiele ciepłych słów w sprawie uporządkowania sytuacji w gminie Białe Błota, zachowania ciągłości władzy. Chciałbym tutaj, myślę że jest to najwłaściwszy moment, podziękować panu posłowi Pawłowi Skuteckiemu z ruchu Kukiz15 za zaangażowanie się i dostarczenie się dwóch bardzo ważnych opinii prawnych w sprawie możliwości powołania wicewójta.

 

Barsukiewicz laury zbierał przede wszystkim od Edyty Ksobiak, radcy prawnego urzędu, która dziękowała w imieniu wszystkich urzędników - Ja tylko chciała bym podziękować, na ręce radnego Barsukiewicza, własne za tą pomoc i kontakt z posłem – mówiła i dodała - Naszej sprawie przyświecały cele ciągłości i sprawnego funkcjonowania Urzędu Gminy.

 

Do gratulacji dołączył się również przewodniczący Rady Gminy Jacek Grzywacz - Ja podziękuje wszystkim zaangażowanym w to, żeby nie było tutaj komisarza, który nie wiadomo jakby się zachowywał, żeby była normalność w tej gminie.

 

W Białych Błotach doszło do niespotykanej najprawdopodobniej do tej pory w Polsce sytuacji. Po zatrzymaniu wójta Macieja K. jego obowiązki zgodnie z ustawą przejął pierwszy wicewójt Jan Czekajewski. Planował on jednak z końcem 2017 roku przejść na emeryturę. Opinia prawna sporządzona na prośbę posła Skuteckiego wyjaśniła, że w przypadku przebywania wójta w areszcie, wicewójt może powołać drugiego wicewójta. Tak się stało i powołany został Jan Jaworski, który od 1 stycznia rządzi w Białych Błotach. Ustawa mówi jednak o tym, że obowiązki wójta piastuje pierwszy wicewójt, nie ma mowy nic o drugim wicewójcie. W tej materii decyzję za niepowołanie komisarza bierze na siebie Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas