Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz ,,ponownie” przekaże wsparcie dla poszkodowanych sąsiadów

Bydgoszcz ,,ponownie” przekaże wsparcie dla poszkodowanych sąsiadów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 październik 2017 19:57

Dla przeciętnego obywatela sprawa może wydać się dość skomplikowana, takie są jednak meandry prawa. Na najbliższej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ponownie zdecyduje o przekazaniu wsparcia dla gmin: Sicienko, Żnin, Sadki, Mrocza, Koronowo, Nakło nad Notecią i Szubin.

Samorządy te współtworzą Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, jednocześnie ucierpiały w trakcie nawałnic jakie przeszły przez nasz region w połowie sierpnia. Bydgoszcz jako największe miasto w tym stowarzyszeniu, w ramach solidarności postanowiła wesprzeć sąsiadów. Kwota 250 tys. zł ma trafić bezpośrednio z budżetu miasta, pozostałe 150 tys. zaś przekazały bydgoskie spółki komunalne. Radni zgodę na wsparcie sąsiadów wyrazili w pierwszej połowie września.

 

Okazało się jednak, że z naruszeniem przepisów, co wykazała Regionalna Izba Obrachunkowa, której głównym zadaniem jest kontrola poprawności prowadzenia polityki finansowej samorządów. Według RIO bydgoscy radni naruszyli przepisy, bowiem kwotę 250 tys. dla innych samorządów przekazali z rezerwy budżetowej na zarządzanie kryzysowe. Według RIO przepisy polskiego prawa nie pozwalają wykorzystać tej rezerwy w inny sposób, jak na cele związane z zarządzaniem kryzysowym. RIO uważa, że bydgoscy radni mogli natomiastby te środki przeznaczyć z rezerwy ogólnej budżetu. Takie można powiedzieć meandry prawne.

 

W najbliższą środę Rada Miasta Bydgoszcz będzie głosować nad ponownym przekazaniem kwoty 250 tys. zł, tym razem już z uwzględnieniem zaleceń Regionalnej Izby Obrachunkowej.

 

Sprawa dotyczy wsparcia gmin w następujących kwotach; Sicienko 20,5 tys. zł, Żnin 54,3 tys. zł, Kcynia 39,5 tys. zł, Koronowo 41,6 tys. zł, Sadki 10 tys. zł, Mrocza 34,6 tys. zł, Nakło nad Notecią 25,5 tys. zł oraz Szubin 23,9 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu