Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Na sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 październik 2017 10:57

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział likwidację urzędów wojewódzkich i przekazanie władzy wojewodów marszałkom. Podjęcia stanowiska w tej sprawie domagał się radny Andrzej Walkowiak z Bydgoszczy.

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest dwustołeczne - siedzibą wojewody jest Bydgoszcz, a marszałka Toruń. Z tego też powodu realizacja zapowiedzi Schetyny niosłaby duże konsekwncje dla przyszłości województwa.

 

Zabrania głosu sejmiku w tej sprawie chciał radny Andrzej Walkowiak. Miał jednak duży problem z wyrażeniem swojego oczekiwania, bowiem przerywał mu prowadzący obrady Ryszard Bober oraz inni radni koalicji PO - PSL.

 

Wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Katulski wyraził głos sprzeciwu wobec propozycji Walkowiaka, która w jego opinii upolityczniłaby obrady. Ostatecznie radni dyskusji nad wnioskiem Walkowiaka nie podjęli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas