Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Na sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 październik 2017 10:57

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział likwidację urzędów wojewódzkich i przekazanie władzy wojewodów marszałkom. Podjęcia stanowiska w tej sprawie domagał się radny Andrzej Walkowiak z Bydgoszczy.

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest dwustołeczne - siedzibą wojewody jest Bydgoszcz, a marszałka Toruń. Z tego też powodu realizacja zapowiedzi Schetyny niosłaby duże konsekwncje dla przyszłości województwa.

 

Zabrania głosu sejmiku w tej sprawie chciał radny Andrzej Walkowiak. Miał jednak duży problem z wyrażeniem swojego oczekiwania, bowiem przerywał mu prowadzący obrady Ryszard Bober oraz inni radni koalicji PO - PSL.

 

Wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Katulski wyraził głos sprzeciwu wobec propozycji Walkowiaka, która w jego opinii upolityczniłaby obrady. Ostatecznie radni dyskusji nad wnioskiem Walkowiaka nie podjęli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas