Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Na sejmiku zakrzyczeli Walkowiaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 październik 2017 10:57

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział likwidację urzędów wojewódzkich i przekazanie władzy wojewodów marszałkom. Podjęcia stanowiska w tej sprawie domagał się radny Andrzej Walkowiak z Bydgoszczy.

 

Województwo kujawsko-pomorskie jest dwustołeczne - siedzibą wojewody jest Bydgoszcz, a marszałka Toruń. Z tego też powodu realizacja zapowiedzi Schetyny niosłaby duże konsekwncje dla przyszłości województwa.

 

Zabrania głosu sejmiku w tej sprawie chciał radny Andrzej Walkowiak. Miał jednak duży problem z wyrażeniem swojego oczekiwania, bowiem przerywał mu prowadzący obrady Ryszard Bober oraz inni radni koalicji PO - PSL.

 

Wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Katulski wyraził głos sprzeciwu wobec propozycji Walkowiaka, która w jego opinii upolityczniłaby obrady. Ostatecznie radni dyskusji nad wnioskiem Walkowiaka nie podjęli.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas