Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 03 wrzesień 2022

Spekuluje się, że w ramach jesiennej rekonstrukcji rządu ze stanowiska może zrezygnować minister zdrowia Adam Niedzielski, londyńscy analitycy bukmachera Unibetu szacują, że wśród osób branych pod uwagę do jego zastąpienia jest bydgoski poseł Tomasz Latos, obecnie przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 września to w historii Bydgoszczy początek koszmaru związanego z II wojną światową, tego dnia wycofujące się przez Bydgoszcz polskie wojska ostrzelali miejscowi Niemcy w ramach dywersji. Na bydgoskich ulicach rozpoczęły się regularne walki. Po 5 września do miasta wkroczył Wermacht, rozpoczęły się mordy na Polakach. Uroczystości poświęcone bydgoskim ofiarom odbyły się w sobotę z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ograniczenie eksportu rosyjskiego gazu do Europy wywołuje dla całej Unii Europejskiej przejściowe problemy, z tego powodu jak wynika z danych Komisji Europejskiej udało się wdrożyć oszczędzanie gazu – jego zużycie w ostatnich miesiącach spadło o 12%. Ośrodek Studiów Wschodnich szacuje, że europejskie magazyny gazu zapełnione są już w 80%, czyli pod tym względem sytuacja jest nawet lepsza niż na początku wojny. Agata Łoskot-Strachota z OSW przestrzega jednak, że zawirowania nie muszą być tylko jednoroczne, ale mogą potrwać nawet kilka lat.

Opublikowano w Magazyn

1 września 2021 roku w życie weszła ustawa przekształcająca Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Politechnikę Bydgoską. W czwartek minęła pierwsza rocznica tego zdarzenia, dla rektora Marka Adamskiego istotniejszym wydarzeniem tego okresu była ewaluacja kształcenia, czyli ocena zewnętrzna, pokazująca iż uczelnia zasługuje na status politechniki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie