Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 czerwiec 2022

We wtorek 28 czerwca na Ukrainie obchodzone było święto Konstytucji, tego samego dnia na bydgoskim Starym Rynku młodzież z Ukrainy biła rekord w śpiewaniu Kalinki, towarzyszył im m.in. konsul honorowy i ksiądz prawosławny. W podobnym czasie w innej części Starego Rynku zebrali się prorosyjscy kamraci, część z nich nosiła stroje przypominające mundury, były też flagi i transparenty.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 czerwiec 2022 00:24

Z MZK epatuje ogromny pokład egoizmu

Dzisiaj mamy szósty dzień jak nie jeżdżą tramwaje i autobusy MZK, do dzisiaj jednak strajkujący nie wyjaśnili w sposób przekonujący kto dał im prawo do skomplikowania życia dziesiątek tysięcy, a może i nawet setek jak wliczymy mieszkańców gmin ościennych. Często osób znacznie mniej zarabiających od pracowników MZK, bo w naszej kulturze z transportu zbiorowego korzystają zazwyczaj osoby, których nie stać na utrzymanie samochodu (choć ostatnio to się zmienia). Gadanie – nie mieliśmy wyboru – jest co najmniej mówiąc nieprzekonujące. Sam protest prowadzony w sposób łamiący prawo jest również niedopuszczalny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Звернення Президента Володимира Зеленського з нагоди Дня Конституції України.

W poniedziałek w południe rosyjski bombowiec wystrzelił pocisk w centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku równając je z ziemią – wewnątrz obiektu znajdowało się ponad tysiąc osób. Krzemieńczuk to miasto partnerskie Bydgoszczy, od momentu wybuchu wojny społeczność bydgoska stara się wspierać mieszkańców tego miasta czy to darami, ale też poprzez pomoc finansową.

Opublikowano w Magazyn

28 czerwca 1919 roku w Paryżu został podpisany Traktat Wersalski, dokument który trwale uznawał niepodległość Polski, dla nas szczególne jest jednak to, że zapisano w nim, iż kilka miesięcy później – dokładniej w styczniu 1920 roku – Bydgoszcz stanie się ponownie polskim miastem. Po raz kolejny współorganizowaliśmy w Bydgoszczy obchody tego wydarzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bydgoska Lewica, podobnie jak w innych miastach, ma dwóch współprzewodniczących, w temacie strajku pracowników MZK można zauważyć, że ich stanowiska mocno się różnią, dlatego próbujemy ustalić jakie jest faktyczne stanowisko tej partii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 28 czerwiec 2022 10:26

Bezpieczny weekend na Gople

Dopadła nas fala upałów, która sprzyja wypoczynkowi nad wodą i na wodzie, z tego powodu w ostatni weekend wodniacy policjanci skontrolowali jezioro Gopło. Na szczęście nie ma w tej sprawie o czym specjalnie pisać, bowiem nie ukarano nikogo mandatem karnym.

Opublikowano w Kruszwica

Kompania Piwowarska w 2021 roku miała największy, przekraczający 41 proc., udział w całości sprzedaży piwa bezalkoholowego w Polsce. Do 2030 roku co piąte piwo w ofercie firmy nie będzie zawierało alkoholu. – Nie dążymy do zwiększenia poziomu spożycia piwa na osobę, tylko sugerujemy konsumentom wybór napojów dobrej jakości oraz piw bezalkoholowych – mówi Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej. Jak wskazuje, promowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu to jeden z elementów strategii zrównoważonego rozwoju spółki. Właśnie ukazał się jej raport zrównoważonego rozwoju 2021 „Lepsza Przyszłość 2030”.

Opublikowano w Magazyn

Czterdzieści procent skontrolowanych autobusów Irex-Trans przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zostało wycofanych z ruchu. WITD uważa jednak, że wypowiedzi pracowników MZK podważających wiarygodność WITD w okresie wzmożonego ruchu autokarów są nieodpowiedzialne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu