Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy Latos zostanie ministrem? Zdaniem bukmacherów ma szansę

Czy Latos zostanie ministrem? Zdaniem bukmacherów ma szansę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 wrzesień 2022 00:55

Spekuluje się, że w ramach jesiennej rekonstrukcji rządu ze stanowiska może zrezygnować minister zdrowia Adam Niedzielski, londyńscy analitycy bukmachera Unibetu szacują, że wśród osób branych pod uwagę do jego zastąpienia jest bydgoski poseł Tomasz Latos, obecnie przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

 

Zdaniem analityków Unibetu faworytem jest jednak obecny wiceminister Waldemar Kraska, któremu dają 57% szans, że to on będzie następcą Niedzielskiego. Latos jest brany pod uwagę zaraz po Krasce z 44% prawdopodobieństwem. Według Unibetu szansę ma też gen. Grzegorz Gielerak dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

 

Bukmacherzy zajmują się głównie przyjmowaniem zakładów dotyczących zawodów sportowych, ale niekiedy też dotyczą one kwestii politycznych. Ich prognozy zazwyczaj są dość bliskie rzeczywistości, w końcu od tego zależy czy zarobią.

 

Przed dwoma laty bukmacherzy nie przewidzieli Niedzielskiego

Po dymisji ministra Łukasza Szumowskiego w sierpniu 2020 roku, również analitycy Unibetu przedstawili prognozy z których największe szansę mieli wiceminister Kraska oraz gen. Gielerak. Latos znalazł się na tej liście, ale z zaledwie 7% szansami. 11% szans dawano wiceministrowi ds. nauki prof. Wojciechowi Maksymowiczowi, który z kolei w wydanej pod koniec ubiegłego roku zdradził nieco kuchni z sierpnia 2020 roku. W opinii Maksymowicza to właśnie Latos wtedy w kuluarach był traktowany jako faworyt, kandydatura Niedzielskiego pojawiła się trochę z zaskoczenia - Ta kandydatura była wyraźnie, jednoosobowo forsowana przez premiera Morawieckiego – napisał Maksymowicz.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu