Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 czerwiec 2022

Obecnie jesteśmy na przełomie dwóch perspektyw finansowych Unii Europejskiej, powoli dobiega końca perspektywa nazwana umownie 2014-2020 (rozliczana do końca 2023 roku), a wkrótce rozpocznie się nowa wieloletnia perspektywa. Dobiega też tym samym współpraca w ramach ZIT bydgosko-toruńskiego. Wszystko zmierza natomiast w kierunku, aby w nowej perspektywie Bydgoszcz i Toruń tworzyły już osobne ZIT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiaj trudno powiedzieć jak długo potrwa strajk pracowników MZK, dlatego Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadza od soboty 25 czerwca awaryjny układ linii autobusowych wraz z rozkładem jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątkowe popołudnie prezydent Rafał Bruski spotkał się z pracownikami MZK, rozmowa była burzliwa i pokazała duże rozbieżności w stanowiskach obu stron, przez co najprawdopodobniej większość linii autobusowych nie będą jeździły przez kolejne dni. Jedyne ustalenie to plan zmiany prezesa MZK, sam prezes Andrzej Wadyński miał wyrażać chęć rezygnacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 15 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Rafała Bruskiego z delegacją pracowników MZK. Na chwilę obecną raczej nie widać, że zbliżają się one do pozytywnego finału.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 24 czerwiec 2022 14:21

Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Opublikowano w Regionalne

Po godzinie 3:00 rozpoczął się strajk w MZK, początkowo mówiono o oczekiwaniu podwyżki na poziomie powyżej 300 zł, teraz jest już nowy postulat, który mówi o kwocie 1 tys. zł na etat. O sytuacji w spółce rozmawiamy z prezesem Andrzejem Wadyńskim, który przyznaje, że o planie strajku dowiedział się dopiero wczoraj po południu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 24 czerwiec 2022 11:31

Strajk. I co dalej?

Od bardzo wczesnego rana trwa strajk w MZK l, przez co nie jeżdżą wszystkie linie tramwajowe i większość autobusowych. Jakie są rokowania na jego zakończenie?

Opublikowano w Bydgoszcz

Mamy obecnie w Bydgoszczy paraliż komunikacyjny spowodowany strajkiem pracowników MZK, nie jest to pierwszy protest pracowników transportu zbiorowego, jeszcze kilka tygodni temu byliśmy świadkami kryzysu w spółce Polregio, tam jednak maszyniści zachowali się w zupełnie innym stylu, a i tak podwyżki wywalczyli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ta sprawa powinna być przede wszystkim przestrogą dla wszystkich, których może pokusić, aby stać się samozwańczymi dyplomatami reprezentującymi Polskę. Stosunki międzynarodowe to poważna sprawa, a każdy nieprzemyślany ruch może się mścić i przynosić szkodę Polsce. W 2018 roku grupa bydgoszczan na czele z ówczesnym posłem Pawłem Skuteckim odwiedziła syryjskiego dyktatora Baszara Al-Assada, dzisiaj on uznaje niepodległość Ługańskiej Republiki Ludowej oraz Donieckiej Republiki Ludowej, tym samym tworząc narrację dążącą do rozbicia integralności terytorialnej Ukrainy

Opublikowano w Magazyn

Przed bydgoskim sądem toczą się postępowania przeciwko Wojciechowi O. i Marcinowi O., którzy w styczniu i w lutym podczas wieców na Starym Rynku mieli grozić parlamentarzystom oraz innym osobom śmiercią. Przed tygodniem obaj wzięli udział w otwartym spotkaniu z posłem Grzegorzem Braunem w Mińsku Mazowieckim, gdzie można odnieść wrażenie parlamentarzysta wprost wspierał obu patostreamerów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu