Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 październik 2015

Nie w Solcu Kujawskim, ale w bydgoskim Łęgnowie powinien powstać w opinii Krzysztofa Gawkowskiego port multimodalny obsługujący drogi wodne E40 i E70. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana ze środków budżetu państwa i funduszy Unii Europejskiej. Gawkowski szacuje jej wartość na 500 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek późnym wieczorem (ok. godziny 23) miało miejsce w Sejmie III czytanie ustawy o związkach metropolitarnych. Debatowano nad poprawkami Senatu do ustawy, w tym o pomyśle senatora Wyrowińskiego z Torunia, aby obniżyć próg metropolii do 350 tys. mieszkańców. Głosowania nad poprawkami Senatu odbędą się rano – blok głosowań zaplanowano na godziny 9:00-11:00.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 08 październik 2015 19:08

Nowoczesna sypialnia

Sypialnia, to wyjątkowy pokój. Jest domowym azylem, miejscem wypoczynku. Ma sprzyjać intymności, nawiązywaniu bliskich relacji. To pomieszczenie, które chyba, jak żadne inne odzwierciedla cechy gospodarzy. W dodatku w sypialni spędzamy jedną trzecią życia.

Opublikowano w Polecane
czwartek, 08 październik 2015 19:07

Urządzamy pokój dla niemowlaka

Wielu rodziców zastanawia się, jak ciekawie, a przede wszystkim wygodnie urządzić pokój dla niemowlęcia. Ważna jest, by był ładny, ale nie można zapominać o wygodzie, wszak rodzice będą w tym pokoju spędzać sporo czasu.

Opublikowano w Polecane

W piątek o godzinie 14:00 zostanie otwarty przystanek kolejowy w Brzuchowie, niedaleko Tucholi. Leży on na nieczynnej linii kolejowej nr 241, łączącej Koronowo z Tucholą. Za rewitalizację odpowiedzialni są w całości społecznicy.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
czwartek, 08 październik 2015 18:49

Zmarł prof. Zygmunt Mackiewicz

W pamięci bydgoszczan z jego życiowych dzieł najbardziej powinna utkwić fontanna ,,Potop”. Profesor Zygmunt Mackiewicz przez wiele lat szefował społecznemu komitetowi odbudowy tego przedwojennego symbolu Bydgoszczy. Profesor Mackiewicz miał 84 lata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pytany przez naszą redakcję senator Andrzej Kobiak, o powód niegłosowania nad poprawkami do ustawy o związkach metropolitarnych, tłumaczył się uzgodnieniami z prezydentem Rafałem Bruskim. Radny Marek Gralik oczekuje od prezydenta Bydgoszczy wyjaśnień wobec takiego postępowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szacuje się, że 2,5 mln Polaków ma problemy z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań, a duża część z nich nigdy nie będzie wstanie spłacić swoich długów. Kandydat na posła Paweł Skutecki proponuje zaaplikować do polskiego prawodastwa rozwiązania skutecznie sprawdzające się z Wielkiej Brytanii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Istnieje szansa, że w jutrzejszym sejmowym bloku głosowań rozpatrzony zostanie senacki projekt zmiany ustawy o samorządzie powiatowym. Inicjatywa ta mogłaby otworzyć dla Inowrocławia furtkę do uzyskania praw powiatu w niedalekiej przyszłości. Pomysł ten krytykuje kandydat na senatora, a zarazem radny powiatu inowrocławskiego, Jacek Olech.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia posła Tomasza Latosa, inicjatywa Zbigniewa Pawłowicza zbierania podpisów na rzecz Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, to kolejna obietnica Platformy Obywatelskiej, która ma przykryć niezrealizowanie poprzednich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu