Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 październik 2015

Przed dwoma tygodniami mijała rocznica Bitwy pod Koronowem, coroczne inscenizacje organizowane są jednak w lipcu, w sezonie turystycznym. Niewykluczone, że na przyszłoroczną inscenizacje będzie można pojechać pociągiem z Chojnic i Tucholi. O taką atrakcję zabiegają miłośnicy kolei.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
poniedziałek, 26 październik 2015 21:38

Prezydent napisał na radnego donos?

Zdaniem radnego Marcina Wrońskiego parking przy Urzędzie Miasta ma źle oznaczone miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jak sam przyznał, kiedyś przez pomyłkę zajął miejsce dla inwalidy. Ta sprawa nie budziłaby tylu emocji, gdyby prezydent Ryszard Brejza nie złożył donosu na policję, z wnioskiem o ukaranie radnego – tak przynajmniej było w opinii Wrońskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Będzie to trzecia edycja Bydgoskiego Festiwalu Kultury Węgierskiej, corocznej imprezy odbywającej się w murach biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Dużo uwagi w tym roku poświęcone będzie zmarłemu niedawno Erykowi Bazylczukowi, powstańcowi węgierskiemu i współtwórcy festiwalu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 październik 2015 20:50

O nowej organizacji transportu zbiorowego potrzebujemy debaty

1 stycznia czeka nas pewna rewolucja w organizacji transportu zbiorowego w Bydgoszczy. W dużej mierze podyktowana uruchomieniem linii tramwajowej do Fordonu. Propozycję nowej siatki połączeń ZDMiKP przedstawił jakiś czas temu i została ona poddana dość szybkim konsultacjom społecznym.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 październik 2015 17:38

Wstępnie wiemy kto został posłem

W okręgu bydgoskim do podziału było 12 mandatów. Pięć uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, zaś Platforma Obywatelska na chwilę obecną ma cztery mandaty.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 26 październik 2015 15:37

Kobiak i Rulewski ponownie senatorami

Znamy wyniki wyborów do Senatu w okręgu 9 i 10. W okręgu północnym w skład którego wchodzi miasto Bydgoszcz wygrał senator Andrzej Kobiak z poparciem 102 tys. głosów, rugi Marek Gralik uzyskał niecałe 79 tys. głosów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 26 październik 2015 12:52

W oczekiwaniu na wyniki wyborów

W skali kraju wybory parlamentarne wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. PKW planuje ogłosić wstępne wyniki wyborów dopiero wieczorem, wówczas mamy się dowiedzieć jakie komitety wezmą udział w podziale mandatów. Z sondażowych wyników wyborów wynika, że będzie to: PiS, PO, Kukiz15, Nowoczesna i PSL. Do jutra przyjdzie nam natomiast poczekać na nazwiska przyszłych posłów.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu