Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 październik 2015
czwartek, 15 październik 2015 00:16

Cała obwodnica Inowrocławia już za 3 lata

Okres kampanii wyborczej może okazać się wyjątkowo korzystny dla Inowrocławia. Dzisiaj bowiem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić przetarg na budowę 5 km odcinka obwodnicy Inowrocławia pomiędzy Latkowem i Sławęcinkiem. To zadanie wstępnie znajdowało się na liście rezerwowych inwestycji, jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z nowym planem, to cała obwodnica zostanie oddana do użytku pod koniec 2018 roku.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 14 październik 2015 22:18

Ratusz sponsorował kampanie kandydatowi PO?

Wracamy do naszej wtorkowej publikacji poświęconej dość częstego pojawiania się na stronie internetowej wypowiedzi jednego z kandydatów. Sprawa może być jeszcze bardziej rozwojowa, gdyż wpisy promujące posła Pawła Olszewskiego mogły być promowane w trybie płatnym na Facebook-u, za co najprawdopodobniej zapłacił Urząd Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 październik 2015 20:05

Platforma ePUAP2 w służbie wyborom

25 października przez internet co prawda nie oddamy głosu, ale dzięki usługom informatycznym będziemy mogli za pomocą domowego komputera dopisać się do rejestru wyborców w danej gminie lub uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem naszego stałego pobytu.

Opublikowano w Regionalne

Od jutra do końca kampanii wyborczej zostanie zaledwie 8 dni. Część kandydatów startujących z okręgu bydgoskiego będzie mogła liczyć na wsparcie liderów znanych z czołówek mediów ogólnopolskich. W czwartek odwiedzi nas Ryszard Petru i prezydent Andrzej Duda.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prokuratura Rejonowa we Włocławku wszczęła śledztwo w sprawie możliwości posłużenia się, przez władze Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza z siedzibą w Bydgoszczy, fałszywimi dokumentami w toku postępowania toczącego się przed Urzędem Patentowym.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 14 październik 2015 09:18

Reorganizacja na Portalu Kujawskim

Od niedzieli planujemy wyodrębnić nowy dział na Portalu Kujawskim, który poświęcony będzie całkowicie Kruszwicy, niegdyś legendarnej stolicy Polski, dzisiaj zaś ważnemu ośrodkowi w powiecie inowrocławskim.

Opublikowano w Inowrocław

Każda dłuższa podróż samochodem wymaga starannego przygotowania. Trzeba zaplanować nie tylko trasę, ale także przygotować odpowiednio samochód.

Opublikowano w Polecane

Na czwartek zaplanowano wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w powiecie nakielskim i żnińskim, w których nie miał okazji pojawić się w swojej kampanii prezydenckiej. W tym wypadku spotkania z mieszkańcami nie będą miały jednak charakteru wiecu politycznego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu