Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 październik 2015
środa, 14 październik 2015 00:23

Senator Kobiak się nas boi

Prewencyjne niezaproszenie nas na konferencje prasową miało ochronić senatora Andrzeja Kobiaka przed trudnymi pytaniami. Jak to się jednak ma to jego hasła wyborczego – senator dialogu?

Opublikowano w Bydgoszcz

Szokujące ustalenia przedstawił tygodnik wSieci, iż polski rząd według brukselskich źródeł zgodził się na przyjęcie nawet 100 tys. imigrantów. Te informacje mają być skrywane przed opinią publiczną z powodu zbliżających się wyborów. Były europoseł Zbigniewa Ziobro uważa, że wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel pozwalają podejrzewać, że jest coś na rzeczy.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 13 październik 2015 16:57

Gawkowskiego pomysł na metropolie bez Torunia

Zdaniem lidera listy wyborczej Zjednoczonej Lewicy budując metropolię powinniśmy się oprzeć na dużych miastach – Bydgoszcz i Inowrocław. Udział w związku metropolitarnym Torunia będzie natomiast prowadził do dalszych sporów, które nie przyczynią się do rozwoju regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jarosław Wojtasiński, który pełnił funkcję przewodniczącego NSZZ Solidarność w Kujawskim Centrum Kultury został zwolniony z pracy. Zdaniem Solidarności bez żadnego powodu, podejrzewa się, że mogła być to kara, za organizowanie związków zawodowych w tej podległej prezydentowi Inowrocławia instytucji. NSZZ Solidarność zapowiada pikietę w obronie zwolnionego kolegi.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 13 październik 2015 16:35

Najzer: PO obiecuje nam S-5 już od 10 lat

Drogę S-5 obiecywano przed Euro 2012 – przypominał kandydat ruchu Kukiza na posła Piotr Najzer, zarzucając PO okłamywanie wyborców, robieniem wielkiego sukcesu z podpisania umów, które sprawią, że najszybciej zostanie ona oddana do użytku dopiero w 2019 roku, jeżeli te obietnice zostaną spełnione.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku rolników dotknęła szczególnie dotkliwa susza. Rząd zadeklarował wsparcie pieniężne dla poszkodowanych, ale najpierw należy wykonać prace związane z oszacowaniem strat. W naszym województwie w wielu gminach ma miejsce chaos, za który radny wojewódzki Marek Witkowski wini wojewodę.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę zmarł nagle Eryk Bazylczuk, uczestnik powstania w Budapeszcie w 1956 roku, a także pierwszy prezes stowarzyszenia Metropolia Bydgoska. Ze strony Węgrów wielokrotnie był odznaczany, nie doczekał się już jednak szczególnej wdzięczności ze strony Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu