Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRDOŚ zleca opracowanie planu remediacji dla części terenów skażonych przez Zachem

RDOŚ zleca opracowanie planu remediacji dla części terenów skażonych przez Zachem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 luty 2024 00:45

Politycznie w temacie Zachemu nie dzieje się ostatnio zbyt wiele, właściwie poza powołaniem przez wojewodę zespołu. W praktyce działania wobec obszaru na który bezpośrednio oddziałuje składowisko Zielona podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa, który szuka wykonawcy dla opracowania projektu remediacji tego terenu.

 

Projekt remediacji pozwoliłby oszacować faktyczną skalę zanieczyszczenia gleby, co z kolei odpowiedziałoby nam na pytanie jakie są realne koszty remediacji. Najpierw wykonawca będzie musiał jednak przeprowadzić szczegółowe badania – na to będzie miał 90 dni od podpisania umowy, następnie będzie miał kolejne 90 dni na ocenę jakości gleby i opracowanie planu remediacji.

 

Projekt obejmie około 43 hektary ziemi.

 

Mapa prezentująca obszar, którego dotyczyć ma zamówienie

 

Składowisko Zielona to jedno z większych ognisk zanieczyszczeń, ale nie jedyne, zatem realizacja tego zamiaru rozwiąże jedynie część problemu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu