Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ placu budowy czwartego kręgu Opery Nova

Z placu budowy czwartego kręgu Opery Nova

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 luty 2024 17:10

Zbliżamy się powoli do roku od momentu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z budową czwartego okręgu Opery Nova wraz z parkingiem podziemnym. Prace budowlane realizowane są dość sprawnie, z niewielkim opóźnieniem, które spowodowane było warunkami pogodowymi. Jak pokazywaliśmy w poprzednich miesiącach – praca na budowie realizowana była nawet zimą.

W czwartym kręgu Opery znajdzie się przestrzeń kulturawno-wystawowa oraz sala kinowa na ponad 200 osób. Czwarty krąg z istniejącym budynkiem Opery Nova będzie połączony łącznikiem. Budowę finansuje Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz.

 

 

Jest to już czwarty nasz materiał prezentujący plac budowy od lipca, postanowiliśmy przygotować zatem pewne zestawienie jak zmieniała się sytuacja na placu budowy przez te pół roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu