Jesteś tutaj: HomeSportKoniec marzeń Zawiszy

Koniec marzeń Zawiszy

Napisane przez  Opublikowano w Sport sobota, 16 kwiecień 2016 23:04

To już koniec marzeń o awansie do Ekstraklasy piłkarzy Zawiszy. W sobotę bydgoszczanie przegrali z Bytovią Bytów 2:3.

To nie tak miało wyglądać. Bydgoszczanie w sobotę mieli wygrać i zachować kontakt z Wisłą Płock i GKS Bełchatów, które wygrały w sobotę swoje spotkania. Jednak od pierwszych minut na boisku był zespół, który w ogóle zapomniał jak się gra w piłkę. - Niestety, chwila nieuwagi przy stałych fragmentach gry zadecydowała o naszej porażce - żalił się trener Zbigniew Smółka.

Bydgoszczanie w pierwszej połowie już tradycyjnie zostali w szatni. Dwa szybkie ciosy piłkarzy Bytovii sprowadzili ich na ziemię. Najpierw Marek Opałacz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego od Omara, a później ten sam zawodnik pokonała po minięciu obrońców Damiana Węglarza. Zawisza rzucił się do ataków jeszcze przed przerwą. o dośrodkowaniu z rogu Sebastiana Kamińskiego celną główką popisał się Piotr Stawarczyk. To był jednak tylko przebłysk dobrej gry.

Po przerwie znowu zaatakowała Bytovia. I ponownie przy stałym fragmencie gry zaspała bydgoska obrona. W pole karne Zawiszy dośrodkował Omar, a tym razem Damiana Węglarza zaskoczył Krzysztof Bąk. Na dodatek w 61. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Karol Angielski. Ta sytuacja już kompletnie pogrążyła bydgoski zespół, któremu nie pomogło nawet trafienie w końcówce Gala Arela.

Zawisza Bydgoszcz - Drutex-Bytovia Bytów 2:3 (1:2)

0:1 - Marek Opałacz 13'

0:2 - Omar Montarde 34'

1:2 - Piotr Stawarczyk 45'

1:3 - Krzysztof Bąk 56'

2:3 - Gal Arel 89'

Składy:

Zawisza: Damian Węglarz – Sebastian Kamiński, Toni Markić, Piotr Stawarczyk, Sylwester Patejuk – Kamil Drygas, Gal Arel - Damian Michalik, Karol Angielski, Karol Danielak (70' Jakub Smektała) - Szymon Lewicki (70' Arkadiusz Gajewski).

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad – Wojciech Wilczyński (83' Adrian Chomiuk), Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz - Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Michał Rzuchowski (85' Mariusz Kryszak), Kamil Wacławczyk (67' Mateusz Klichowicz), Omar Monterde - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Angielski (Zawisza) oraz Opałacz, Wacławczyk, Poczobut (Drutex-Bytovia).