Jesteś tutaj: HomeSportAstoria dwa razy przegrywa w stolicy

Astoria dwa razy przegrywa w stolicy

Napisane przez  Opublikowano w Sport niedziela, 10 kwiecień 2016 21:57

Nie udał się koszykarzom Astorii wyjazd na dwumecz ćwierćfinałowy do Warszawy. Dwa razy lepsza okazała się stołeczna Legia.

W soborę bydgoszczanie zawalili rpzede wszystkim pierwszą kwartę, w której przegrali aż 28:11. W pozostałych częściach toczyli już bardziej wyrównaną grę ze znacznie silniejszą ekipą Legii, ale strat z pierwszej części nie udało już się odrobić. Zawiódł doświadcozny Hubert Mazur, który do przerwy zdobył tylko trzy ounkty.

Trochę inaczej mecz wyglądał w niedzielę, gdzie zwłaszcza wyrównana była pierwsza kwarta. Kiedy na parkiet musiała jednak wejść druga piątka, to wtedy jednak okazało się, że siła kadrowa warszawskiej drużyny jest znacznie silniejsza niż podopiecznych Konrada Kaźmierczyka. W kolejnych minutach wielkim problemem Astorii była jednak skuteczność rzutów za dwa punkty. Defensywa Legii stanowiła monolit, w efekcie czego przyjezdni nie mieli łatwych pozycji.

W tej części rozgrywek gra się do trzech zwycięstw. Następne spotkanie zostanie rozegrane w Bydgoszczy.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 87:70 (28:11, 23:17, 17:28, 19:14)

Legia: Bierwagen 14, Kukiełka 13, Andrzejewski 12, Linowski 12, Parzych 9, Wilczek 9 (12 as), Trybański 6, Aleksandrowicz 3, Paszkiewicz 0.

Astoria: Grod 18, Robak 13, Fatz 9, Mazur 9, Szyttenholm 8, Laydych 6, Lewandowski 4, Kutta 3, Łucka 0, Senski 0.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 92:66 (21:20, 26:13, 20:17, 21:16)

Legia: Andrzejewski 19, Aleksandrowicz 15, Parzych 15, Bierwagen 8, Linowski 7, Kukiełka 7, Ł. Wilczek 7 (12 as), Trybański 6, M. Wilczek 5, Paszkiewicz 3, Ornoch 0.

Astoria: Robak 15, Laydych 11, Szyttenholm 11, Mazur 8, Lewandowski 7, Fatz 5, Kutta 5, Grod 4, Barszczyk 0, Łucka 0, Senski 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Legii Warszawa