Jesteś tutaj: HomeSportPiękna sportsmenka pod wrażeniem atmosfery jaką stworzono w Bydgoszczy

Piękna sportsmenka pod wrażeniem atmosfery jaką stworzono w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 12 sierpień 2019 15:38
Piękna sportsmenka pod wrażeniem atmosfery jaką stworzono w Bydgoszczy Fot: Lukasz Szelag/REPORTER

Wywodząca się z Suwałk oszczepniczka została uznana w 2018 roku przez czytelników Sportowych Faktów miss polskich sportmenek. Mowa o Marii Andrejczyk, która dołożyła ważną cegiełkę do sukcesu reprezentacji Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Historycznego sukcesu reprezentacji Polski.

 

W sobotę wieczorem byliśmy na stadionie Zawiszy świadkami emocjonującego pojedynku Marii Andrejczyk z Francuską Alexie Alais, trzecia w konkursie Czeszka odbiegała znacząco od tych dwóch zawodniczek. Ostatecznie lepsza okazała się Alais, której najdalszy rzut to 63,46 m, Andrzejczyk rzuciła jednak niewiele mniej 63,39 metra.

 

- Jestem pod wrażeniem atmosfery jaką stworzono w Bydgoszczy. Ten wynik to także ich dzieło – powiedziała z uznanie o publiczności Maria Andrejczyk - Co do konkursu, nie spodziewałam się tak wysokiego wyrównanego poziomu. Zabrakło 7 cm do zwycięstwa, ale i tak bardzo się cieszę, że mogłam zdobyć sporo punktów dla reprezentacji Polski.

 


Fot: Lukasz Szelag/REPORTER


Wynik ten stawia ją wśród najlepszych uczestniczek Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Czy wybrana by została przez kibiców również miss zawodów?

 

Fot: Lukasz Szelag/REPORTER


Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Andrejczyk zajęła 4 miejsce. W 2016 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego została uznana objawieniem roku.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021