Jesteś tutaj: HomeSportZ kim przyjdzie Zawiszy walczyć w IV lidze

Z kim przyjdzie Zawiszy walczyć w IV lidze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport wtorek, 11 czerwiec 2019 11:41

Sezon piłkarski co prawda się jeszcze nie skończył, ale mniej więcej wyklarowały się spadki i awanse. Wiemy już, że Zawisza w połowie sierpnia rozpocznie zmagania w IV lidze, będzie to klasa obejmująca całe województwo, dlatego będą wyjazdy nawet do Włocławka.

W IV lidze będą występowały trzy kluby z Bydgoszczy, będzie to jednocześnie najwyższa klasa rozgrywkowa z bydgoskimi klubami. Z III spadnie Chemik Bydgoszcz, w lidze utrzyma się natomiast BKS Bydgoszcz, no i teraz awansował jeszcze Zawisza. Utrzymać w IV lidze nie udało się już Polonii Bydgoszcz. O awans z V ligi, z grupy z Zawiszą toczy się jeszcze walka Sportisu i Mustanga, szanse Startu są tylko teoretyczne. Z grupy południowej awansuje Lider Włocławek i Piast Złotniki Kujawskie, czyli klub grający niedaleko Bydgoszczy w drodze na Inowrocław.

 

W IV lidze utrzymają się też Cuiavia Inowrocław, Unia Gniewkowo, Notecianka Pakość oraz Pogoń Mogilno, jeżeli chodzi o tereny kujawskie. Po wschodniej stronie Wisły przyjdzie się zmierzyć z Pomorzaninem Toruń, który co prawda ledwo się utrzymał w lidze, Chełminianka Chełmno, Sparta Brodnica, Lech Rypin czy Lechia Chełmża. Utrzymać w tej klasie rozgrywkowej nie udało się też Unii Solec Kujawski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj