Jesteś tutaj: HomeSportGodziny dzielą nas do ,,Tyczki na Wyspie”

Godziny dzielą nas do ,,Tyczki na Wyspie”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 10 czerwiec 2019 16:59
Godziny dzielą nas do ,,Tyczki na Wyspie” Fot: Paweł Skraba

Od konkursu skoku o tyczce rozpocznie się I Memoriał Ireny Szewińskiej, zawody nie odbędą się jednak na stadionie, ale w dość nietypowej scenerii Wyspy Młyńskiej. Jest to próba wyjścia z lekką atletyką do mieszkańców, do miejsc często uczęszczanych przez ludzie.

Zawody na Wyspie Młyńskiej będą przy okazji reklamować I Memoriał Ireny Szewińskiej. Drugi dzień zmagań w 12 konkurencjach odbędzie się w środę na stadionie Zawiszy.

 

Jutro na Wyspie Młyńskiej zobaczymy przede wszystkim pojedynek dwóch doskonałych polskich piłkarzy, związanego z Zawiszą Pawła Wojciechowskiego z Piotrem Liskiem. W tym roku na halowych Mistrzostwach Świata w Glasgow Wojciechowski z Liskiem zdominowali konkurs, tytuł mistrzowski przypadł Pawłowi Wojciechowskiemu. Zapewne jutro również zobaczymy ciekawą rywalizację tych zawodników.

 

– Gdy tylko dowiedziałem się, że będzie taka impreza, od razu chciałem w niej wystąpić. Super, że te zawody odbędą się w tak pięknej scenerii Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Z pewnością to będzie doskonała okazja do zainteresowania lekkoatletyką ludzi, którzy sami nie przyszliby na stadion – mówi Piotr Lisek.

 

Na Wyspie Młyńskiej zobaczymy także zawodników zagranicznych: Brazylijczyka Augusto Dutre, Izraelczyka Leva Skorisha, Chorwata Ivana Horvata oraz Filipińczyka Ernesta Obiena.


Zawody na Wyspie Młyńskiej rozpoczną się o godzinie 18:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP