Jesteś tutaj: HomeSportNad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

Nad Brdę zawitały potencjalne przyszłe gwiazdy piłki nożnej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 23 maj 2019 15:59

Nie raz zdarzało się, że na turniejach młodzieżowych błyszczeli przyszłe gwiazdy światowego futbolu. Dzisiaj w Polsce rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, o godzinie 20:30 na stadionie Zawiszy reprezentacja Japonii zmierzy się w ramach rozgrywek grupy B z Ekwadorem.

Fifa przygotowała zestawienie prezentujące 10 piłkarzy, o których po tym turnieju może być głośno. Wśród nich są zawodnicy, którzy będą występować na Zawiszy.

 

Dzisiaj warto zwracać uwagę na bramkarza reprezentacji Ekwadoru Moisesa Ramireza, który miał swój wkład w zwycięstwie przez Ekwador Mistrzostw Ameryki Południowej U-20. Ramirez aż w pięciu meczach utrzymał czyste konto. Zdaniem trenera Jorge Celio, Ramirez ma szansę być jednym z najlepszych bramkarzy w historii Ekwadoru.

 

Na Zawiszy być może zagra również obiecujący pomocnik reprezentacji Francji Dan-Axel Zagadou. Od 2017 roku jest piłkarze Borussi Drotmund, do której trafił z PSG. W tym sezonie rozegrał 17 meczów w Bundeslidze i zdobył dwie bramki. (Francja 28 maja na Zawiszy zmierzy się z Panamą).

 

Obiecująco zapowiada się też pomocnika reprezentacji Arabii Saudyjskiej Turki Al-Ammar, który w 2018 roku został uznany najlepszym piłkarzem Azji do lat 19. (Arabia Saudyjska w Bydgoszczy zmierzy się z Panamą – 31 maja).

 

Polska w Bydgoszczy nie zagra, ale zdaniem Fifa wśród najbardziej obiecujących piłkarzy tego turnieju jest też polski bramkarz Radosław Majewski, który wywalczył już sobie miejsce w podstawowym składzie Legii Warszawa.

 

 

Terminarz najbliższych meczów w Bydgoszczy:

25 maja – Panama – Mali - 18:00

26 maja – Ekwador – Włochy - 18:00

28 maja – Panama – Francja - 18:00

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.