Jesteś tutaj: HomeSportZawisza utrzymuje zwycięską serię

Zawisza utrzymuje zwycięską serię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 30 marzec 2019 17:37

W trzecim meczu po przerwie zimowej Zawisza Bydgoszcz pokonuje u siebie pewnie Sokoła Radomin. Wynik meczu był efektowny, ale nie było to łatwe spotkanie. Oba zespoły starały się grać rozważenie, przez co gra nie była też specjalnie widowiskowa.

 

Od początku meczu optyczną przewagę utrzymywał Zawisza, ale specjalnie nie przekładało się to na sytuację bramkowe. Niebiesko-czarni grali rozważnie w obronie, przez co goście nie mieli okazji do zagrożenia bramce Marcina Niwińskiego. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 29 minucie, gdy do będącego w pole karne Patryka Straszewskiego zagrał Artur Cielasiński. Zarówno podanie, jak i przyjęcie przez Straszewskiego zasługują na pochwałę, w rezultacie Straszewski umieścił piłkę w bramce. Druga bramka padła tuż przed zejście na przerwę, po rzucie wolnym rozegranym przez Adama Wiśniewskiego, ponownie bardzo dobrze w polu karnym odnalazł się Straszewski, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Wątpliwości czy nie było spalonego miał sędzia liniowy, stąd też arbiter główny bramkę uznał dopiero po chwili zastanowienia się.

 

Po przerwie Zawisza nadal był w natarciu, w 51 minucie Patryk Kozłowski zagrywa do Pawła Kanika, który w polu karnym ograł bramkarza Sokoła Miłosza Szponikowskiego. Dziesięć minut później odpowiedzieli goście, po rzucie rożnym, perfekcyjnie zagraną piłkę w pole karne, umieszcza Krzysztof Marcinkowski nie dając szans Marcinowi Niwińskiego na obronę. Bramka kontaktowa dodała skrzydeł piłkarzom Sokoła, choć wynik dla gości nadal był dość trudny. Docenić należy jednak podjęcie walki do końca. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a dokładniej do Adama Wiśniewskiego, który strzałem zza pola karnego ustanowił wynik tego meczu.

 

Zawisza Bydgoszcz – Sokół Radomin 4:1 (2:0)

29 i 44 minuta – Patryk Straszewski

51 minuta – Paweł Kanik

Krzysztof Marcinkowski – 61 minuta

76 minuta - Adam Wiśniewski

 

Obejrzyj skrót filmowy meczu

 

Za tydzień Zawisza odpoczywa, bowiem z rozgrywek wycofał się Gryf Sicienko.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy