Jesteś tutaj: HomeSportZawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport sobota, 24 listopad 2018 16:51

Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

Pierwszym rywalem sparingowym niebiesko-czarnych będzie IV ligowa Nielba Wągrowie – ten mecz planowany jest na 2 lutego. W planie sparingowym znajdziemy w większości zespoły spoza województwa kujawsko-pomorskiego. Po drużynie z Wielkopolski, 9 lutego Zawisza zmierzy się z IV ligowcem z Warmii – Jeziorakiem Iława. Kolejnym rywalem będzie A-klasowiec z Wielkopolski Noteć Gębice. Dalej w planie mamy Spartę Brodnica, Wisłę Tczew, Chełminiankę Chełmno, Noteciankę Pakość i na koniec 9 marca – IV ligową Unię Janikowo.

 

Poprzedni sezon pokazał nam, że trudno dzisiaj planować rozpoczęcie rundy wiosennej, z racji tego , iż kluczowa będzie pogoda. Rozgrywki A-klasy w 2018 roku rozpoczęły się dość szybko, wiele meczów zostało jednak z pierwszych kolejek poprzenoszonych, gdyż boiska nie nadawały się do gry. Przy odrobienie szczęścia, być może uda się rozegrać pierwsze mecze Zawiszy w roli gospodarza przy ulicy Gdańskiej. Od kwietnia bowiem stadion przejdzie pod opiekę Fifa w związku z mistrzostwami świata do lat 20, których współgospodarzem będzie Bydgoszcz.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.