Jesteś tutaj: HomeSportOsiem meczów mistrzowskich rozegranych zostanie w Bydgoszczy

Osiem meczów mistrzowskich rozegranych zostanie w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport piątek, 14 grudzień 2018 22:24

23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20, których gospodarzem będzie Polska. Dzisiaj FIFA zaprezentowała logo turnieju, znany jest również harmonogram rozgrywek. O tym jednak jakie zespoły zagrają w Bydgoszczy dowiemy się dopiero po losowaniu.

 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba. W nawiązaniu do tego stworzono logo – krokus, kwiat, który rozkwita w Polsce każdej wiosny, symbolizując niejako w tym przypadku nowe twarze, które pojawią się na przyszłorocznym turnieju.

 

W 2019 roku przypadnie 100. rocznica powołania Polskiego Związku Piłki Nożnej, stąd też organizacja tak prestiżowego turnieju sprawi, że będzie to dla polskiej piłki nożnej rok szczególny.

 

Zgodnie z opublikowanym harmonogramem w Bydgoszczy i w Gdyni będą rozgrywane mecze grup B i E oraz jeden mecz 1/16 finałów. Nie wiemy jednak jeszcze kto dokładnie zagra, bowiem dopiero 24 lutego odbędzie się losowanie drużyn. Finał rozegrany zostanie 15 czerwca w Łodzi.

 

Do tej pory na turniej zakwalifikowały się zespoły:

AFC: Japonia, Korea Południowa, Katar i Arabia Saudyjska

Concacaf: Honduras, Meksyk, Panama i USA

OFC: Nowa Zelandia i Tahiti

UEFA: Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja