Jesteś tutaj: HomeSportUkraińscy biegacze zdominowali XI Bieg Piastowski

Ukraińscy biegacze zdominowali XI Bieg Piastowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport niedziela, 13 maj 2018 17:00
Ukraińscy biegacze zdominowali XI Bieg Piastowski Fot: MojaKruszwica.pl

W sobotę z Kruszwicy do Inowrocławia wiodła trasa półmaratońska Biegu Piastowskiego. Imprez biegowej, która na stałe wpisała się w polski kalendarz półmatonów. Całe podium zdominowali zawodnicy z Ukrainy, bowiem Bieg Piastowski ma charakter imprezy międzynarodowej.

Trasę 21,097 km najszybciej pokonał Ukrainiec Roman Romarenko związany z klubem LKB Rudnik, w czasie 1 godziny, 5 minut i 26 sekund. Kilkadziesiąt sekund później na mecie zameldował się jego rodak oraz kolega klubowy Yurii Rusiuk. Trzeci był Bogdan Marviichuk.

 

Najlepszy z Polaków, choć o korzeniach ukraińskich, był piąty – Dmitru Musiatchenko. Jeżeli chodzi o reprezentantów regionu to na 8 pozycji znalazł się Kamil Nartowski z Torunia z czasem 1 godziny, 12 minut i 17 sekund.

 

Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Mołdawianka Lilia Fiskovicz z czasem 1 godziny, 16 minut i 29 sekund, druga była Ukrainka Eugenva Prokofieva, przed rodaczkom Maryną Nemchenko i Polką Dominiką Nowakowską. Dziewiąta w klasyfikacji pań była Andżelika Dzięgiel z Torunia.

 

Bieg odbywał się również na krótszych dystansach – 5 i 10 km. Wcześniej zorganizowano zawody dla młodzieży, w których medale wręczał halowy Mistrz Świata ze sztafety 4x400 metrów Jakub Krzewina.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.