Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyBiała Księga na 15-lecie województwa

Biała Księga na 15-lecie województwa

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Samorząd środa, 22 maj 2013 19:08

Szanowni samorządowcy i społecznicy,

Za kilka tygodni będziemy ,,Świętować” 15-lecie funkcjonowania województwa kujawsko-pomorskiego. Pojawił się cudzysłów, gdyż na dużym obszarze województwa nie ma czego świętować.

W kujawsko-pomorskim mamy do czynienia z jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w kraju. Brak przemyślanej polityki rozwoju doprowadził do tego, że mamy do czynienia właściwie z województwem trzech prędkości. Potrzebna jest poważna dyskusja na temat przyszłości kujawsko-pomorskiego.

 

Z tego powodu zwracam się do Państwa, reprezentantów różnych części województwa o pomoc w stworzeniu Białej Księgi, w której przedstawimy jak funkcjonuje województwo w rzeczywistości oraz poszukamy wspólnych rozwiązań na przyszłość.

 

Proszę o przysyłanie na adres mailowych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. państwa oceny funkcjonowania województwa przez ostatnie 15  lat (z punktu widzenia Państwa gminy) oraz propozycji na poprawę obecnej sytuacji w przyszłości.

 

Wszelkie Państwa uwagi zostaną opublikowaną, a następnie postaramy się z nich stworzyć jednolity raport, który mamy nadzieje, będzie bardzo realistycznie oceniał sytuację w województwie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Dyskuskusje

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.