Jesteś tutaj: HomeRegionTydzień kampanii pod znakiem rozliczania prezydenta

Tydzień kampanii pod znakiem rozliczania prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 kwiecień 2015 19:17

Za nieco ponad 4 tygodnie wybierzemy prezydenta Rzeczypospolitej na lata 2015-2020. W naszym regionie jedynym widocznym akcentem tej kampanii był cykl konferencji prasowych Prawa i Sprawiedliwości, na których posłowie mówili o niezrealizowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego obietnicach.

 

Na terenie gmin zgodnie z ordynacją wyborczą włodarze zostali zobowiązani, do przygotowania bezpłatnych miejsc na bezpłatną ekspozycję materiałów wyborczych przez komitety. Prezydent Bydgoszczy specjalne nośniki nakazał ustawić m.in. na Starym Rynku i Placu Wolności. Na miesiąc przed wyborami jedynym widocznym w tym miejscu plakatem był materiał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy. Co pokazuje, że lokalnie komitety gardzą nawet darmowymi miejscami. Warto tutaj jednak przypomnieć jesienne wybory samorządowe, gdzie bezpłatne miejsca pękały w szwach.

 

Nośnik na płycie rynku przewrócony przez orkan Stefan

 

W pierwszej połowie tygodnia posłowie PiS w całej Polsce organizowali konferencje prasowe, na których mówili o niespełnionych przez obecnego prezydenta obietnicach. Regionalni parlamentarzyści poza Bydgoszczą, zdecydowali się także na serię konferencji w powiatach.

 

We wtorek poseł Piotr Król w Inowrocławiu mówił m.in. o podpisaniu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego, o wysłaniu 6-latków do szkół. Parlamentarzysta krytykował też politykę rządu, która prowadzi do zmniejszania liczby godzin lekcji historii, prywatyzacji lasów państwowych oraz zgody na sprzedaż w Polsce żywności genetycznie modyfikowanej.

 

Poseł Piotr Król zaapelował przy tym do prezydenta Ryszarda Brejzy, który na koszt podatników pojechał do Katowic, gdzie poparł Bronisława Komorowskiego, o zwrot kosztów tak jak uczynił do prezydent Wrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)