Jesteś tutaj: HomeRegionKonkurs Lady D. dla aktywnych niepełnosprawnych kobiet

Konkurs Lady D. dla aktywnych niepełnosprawnych kobiet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 17 kwiecień 2015 17:49

Parlamentarna Grupa Kobiet organizuje kolejną edycję Konkursu Lady im. Krystyny Bochenek, które celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych kobiet. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się etap wojewódzki konkurs, który organizują posłanki Iwona Kozłowska i Domicela Kopaczewska.

Nazwa konkursu Lady D nawiązuje do angielskiego słowa ,,disabled”, czyli wykluczona. Choć jak przyznaje posłanka Iwona Kozłowska, często osoby niepełnosprawne mają większe poczucie obowiązku od ludzi w pełni sprawnych, dlatego zdecydowano się na organizację tego konkursu. Posłanka do udziału w nim zaprosiła wspólnie z organizacjami współorganizującymi dzieło: Aleksandrą Gierej z kujawsko-pomorskiego oddziału PRFON oraz Jolantą Pisarskiej-Bitowt z Ligi Kobiet Polskich.

 

Konkurs prowadzony będzie w piecu kategoriach:

-,,Dobry Start” dla dziewcząt i kobiet w wieku 15-26

-,,Kultura i Sztuka”

-,,Sport”

-,,Życie Społeczne” - dla pań zaangażowanych w organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych

-,,Życie Zawodowe” - dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz niepełnosprawnych

 

Zgłoszenie do 15 maja przyjmuje biuro posłanki Iwony Kozłowskiej. Szczegółowy regulamin i formularze dostępne są na stronie – www.iwonakozlowska.pl

 

Laureatki w poszczególnych kategoriach nagrodzi specjalna kapituła. W czerwcu planowana jest też uroczysta gala kończąca konkurs na etapie wojewódzkim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wojewoda Ewa Mes i marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategoriach wezmą udział w edycji ogólnopolskiej konkursu, który podsumowany będzie w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)