Jesteś tutaj: HomeRegionRolnicy oczekują przybycia ministra Piechocińskiego

Rolnicy oczekują przybycia ministra Piechocińskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 marzec 2014 13:00

Około 200 rolników przeszło we wtorek ze Starego Rynku pod Urząd Wojewódzki, gdzie wicewojewodzie Zbigniewowi Ostrowskiemu przedstawili swoje zadania. Protest przebiegał spokojnie, do Bydgoszczy nie ściągnięto ciągników, czyli bydgoszczanie nie muszą obawiać się utrudnień w ruchu drogowym.

 

Rolnicy zapowiadali udział co najmniej 500 osób, mówiło się nawet o 1 tys. uczestników, stąd też  z frekwencji niezbyt byli zadowoleni organizatorzy.

 

Przed Urzędem Wojewódzkim przedstawiono żądanie wypłacenia odszkodowań rolnikom z powodu niskich cen trzody chlewnej w związku z rosyjskim embargiem na mięso oraz udzielenia poszkodowanym kredytów przez państwo na preferencyjnych warunkach. Protestujący domagają się także przybycia wicepremiera Piechocińskiego, który w rządzie odpowiada za sprawy rolnictwa.

 

Za kilka minut w Urzędzie Wojewódzkim mają się odbyć rozmowy pomiędzy służbami wojewody, a protestującymi. Później rolnicy zdecydują co dalej. Formalnie protest zarejestrowany jest do piątku. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy