Jesteś tutaj: HomeRegionPiS ma propozycję podatków od sklepów wielkopowierzchniowych

PiS ma propozycję podatków od sklepów wielkopowierzchniowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 01 grudzień 2013 23:56

Od dłuższego czasu  w przestrzeni publicznej prowadzona jest dyskusja poświęcona płaceniu mniejszych podatków przez zagraniczne sieci handlowe od polskich handlowców. Na sobotniej konferencji gospodarczej, którą Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Bydgoszczy poseł Zbigniew Kuźmiuk przedstawił propozycję specjalnego podatku dla sklepów wielkopowierzchniowych.

Nie udało się przez tyle lat doprowadzić do zasady, że jesteśmy wstanie upilnować koszty uzyskania przychodu, by wykazać, że dana część wydatków nie jest kosztem uzyskania przychodu – mówił dr Zbigniew Kuźmiuk – Były różne ekipy i różne przymiarki. Sieci handlowe mają jeszcze lepszych księgowych i jeszcze lepszych prawników.

 

W opinii parlamentarzysty ukrócić proceder wyciekania wpływów z podatków mogło by wprowadzenie podatku obrotowego – Byłby to 1% dodatkowy podatek obrotowy.

 

W opinii posła PiS budżet państwa zyskał by na takim działaniu około 1-2 mld zł rocznie dodatkowego dochodu.

 

Projekt takiej ustawy mamy już przygotowany – wyjaśniał.

 

Jak wynika z danych opublikowanych przez Fundację Republikańską najwięcej w 2011 roku w Polsce zarobiła sieć ,,Biedronka” 25,3 mld zł od czego podatku  dochodowego zapłaciła tylko 188 mln zł. Drugi wynik uzyskało ,,Tesco” 11,9 mld z podatkiem dochodowym 14,6 mln zł. ,,Carefour” zarobił w Polsce 7,9 mld zł, a podatku dochodowego zapłacił 8,6 mln zł. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)