Jesteś tutaj: HomeRegionBanki będą znikać z naszych ulic

Banki będą znikać z naszych ulic

Napisane przez  Redakcja / Obserwator Finansowy Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 listopad 2013 11:09

Chcą złośliwie opisać mało atrakcyjną starówkę można powiedzieć, że przyciąga ona tylko sklepy z tanią odzieżą i zapchana jest placówkami bankowymi. To się już jednak niedługo zmieni, gdyż w Polsce zaczyna się trend przenoszenia usług bankowych do internetu, kosztem placówek stacjonarnych.

W największych bankach funkcjonujących na polskim rynku wszyscy są zgodni, że to usługi internetowe są przyszłością i w tym kierunku powinny iść inwestycje. Tego typu trend od pewnego czasu funkcjonuje już w krajach europy zachodniej.

 

W sytuacji, gdy uciekają dochody banków z powodu niskiej stopy procentowej myślę, że banki nie mają innej drogi jak reagować po przez redukcję kosztów – prognozuje na łamach portalu obserwator finansowy.pl Mariusz Grendowicz, Przewodniczący Rady Programowej Banking Forum - Jeżeli nałożymy na to rozwój technologiczny, coraz większego rozwoju wirtualnej formy kontaktu z klientami, to reakcja banków w kontekście tych dwóch trendów sprawi, że banki będą zamykały swoje oddziały i przechodziły na wirtualne kanały obsługi.

 

Oznaczać będzie to, że pracownicy oddziałów bankowych stracą pracę. Wzrosnąć może natomiast popyt na osoby z wykształceniem informatycznym. 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj