Jesteś tutaj: HomeRegionDzień żałoby po premierze Mazowieckim

Dzień żałoby po premierze Mazowieckim

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 03 listopad 2013 12:50

Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego, niedziela 3 listopada obchodzony jest jako dzień żałoby narodowej po zmarłych w ubiegłym tygodniu byłym premierze i przewodniczącym Unii Wolności Tadeuszu Mazowieckim. Dzisiaj odbędzie się uroczysty pogrzeb Mazowieckiego.

Ciężko mówić jednak o typowej dla Polski żałobie, gdyż większość imprez kulturalnych oraz sportowych nie została odwołana. Dzisiaj normalnie zostaną rozegrane planowane spotkania 14 kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

 

Zasiadał w Sejmie PRL jako poseł III, IV i V kadencji, z ramienia katolickiej grupy Znak. Starał się wówczas dążyć do rozwiązywania sytuacji konfliktowych w kraju po przez dialog. W latach późniejszych wspierał Solidarność, po wybuchu stanu wojennego został internowany.

 

W 1989 roku, po częściowo wolnych wyborach, został premierem pierwszego niekomunistycznego rządu. Jego gabinet przeprowadził wiele istotnych reform. Zarzuca się mu jednak blokowanie lustracji, co wypominane było mu przez całą dalszą jego działalność publiczną. To jednak za czasów rządów Mazowieckiego rozwiązano Służbę Bezpieczeństwa.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas