Jesteś tutaj: HomeRegionZamieszanie wokół list do sejmiku

Zamieszanie wokół list do sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 wrzesień 2018 22:52

Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

 

W momencie pisania tej publikacji mamy zarejestrowanych ponad 300 kandydatów na radnych wojewódzkich. Termin rejestracji komitetów we wszystkich 6 okręgach mijał w poniedziałek o północy, Państwowa Komisja Wyborcza potraktowała ten termin jednak jako graniczny w kwestii przyjęcia zgłoszeń o rejestrację. Jeżeli później wykryto uchybienia we wnioskach, a takich przypadków było wiele, komitety zostały poproszone o uzupełnienie braków już po tym terminie. Wtorek był zatem kolejnym dniem dużego ruchu w KBW w Toruniu, część komitetów będzie poprawki donosić zapewne jeszcze w środę, stąd też nie możemy ostatecznie podsumować list do Sejmiku Województwa.

 

Jak wspomniano, kandydatów zarejestrowało już 12 komitetów, choć nie wszystkie we wszystkich okręgach. Komplet rejestracji we wszystkich 6 okręgach mają na chwilę obecną komitety: PSL, Razem, PiS-u, Kukiz15 oraz Wolni i Solidarni. Po jednym okręgu brakuje Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz SLD Lewica Razem.

 

Najwięcej komitetów zarejestrowanych jest w okręgu nr 1 obejmującym Miasto Bydgoszcz – na chwilę obecną 10. Tylko w Bydgoszczy obecnie listę zarejestrował komitet zapowiadający duże zamieszanie na arenie ogólnopolskiej – Bezpartyjni Samorządowcy.

 

Pozostałe komitety z zarejestrowanymi przynajmniej dwoma okręgami w kujawsko-pomorskim: Wolność w Samorządzie (związany z partią Korwina-Mikke), Ruch Narodowy, Zieloni oraz Związek Słowiański.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.