Jesteś tutaj: HomeRegionPosłanka pyta o abolicje w sprawie niepłacących abonamentu

Posłanka pyta o abolicje w sprawie niepłacących abonamentu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 27 marzec 2013 17:56

Słynne słowa premiera Donalda Tuska, który zachęcał do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wiele osób te słowa potraktowały na poważnie i tu pojawia się problem – po 5 latach wraz z odsetkami niekiedy trzeba zapłacić nawet 1,5 tys. złotych.

Wezwania do zapłaty takiej kwoty otrzymują w ostatnim czasie emeryci i renciści. Ta kwota dla wielu z nich staje się dość poważnym problemem - Gdyby nie przekonanie, że są oni zwolnieni z tych opłat regularnie opłacaliby abonament radiowo-telewizyjny, co w znacznie mniejszym stopniu obciążyłoby ich budżety domowe – zaznacza posłanka w swojej interpelacji do premiera, przypominając o jego wypowiedzi. Posłanka wnioskuje, o wprowadzenie abolicji wobec tego zadłużenia.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj