Jesteś tutaj: HomeRegionO Strategii Rozwoju na sejmiku

O Strategii Rozwoju na sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 marzec 2013 13:48

Jesienią ma zostać przyjęta Strategia Rozwoju Województwa 2014-2020. Do tego czasu jak zapowiada marszałek Piotr Całbecki, dokument będzie konsultowany.

Przygotowany na sesje zarys strategii, który budził duże wątpliwości mieszkańców zachodniej części regionu, jak wyjaśnił marszałek nie zawiera głosów zgłaszanych na konsultacjach społecznych w poszczególnych powiatach.

 

Z tego zatem wynika, że głosy z powiatu nakielskiego dotyczące rewitalizacji linii kolejowej nr 356 oraz powiatu sępoleńskiego i tucholskiego w sprawie obwodnic, nie zostały póki co nawet rozpatrzone.

 

Nie można się jednak dziwić, że w swoich opiniach mieszkańcy powiatów, gdzie bezrobocie przekracza 25%, wyrażają swoją nieufność wobec braku konretów ze strony marszałka.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj