Jesteś tutaj: HomeRegionWojsko udrażnia Kamionkę (foto+wideo)

Wojsko udrażnia Kamionkę (foto+wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 sierpień 2017 19:29
Wojsko udrażnia Kamionkę (foto+wideo) Fot: Dream White Studio / www.studiodw.pl

Żołnierze z 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu od kilku dni starają się udrożnić rzekę Kamionkę, będącą dopływem Brdy. Na chwilę obecną zatory nie stanowią zagrożenia dla rolników w gminie Gostycyn, ale gdyby przyszły większe opady mogłoby dojść do podtopień gospodarstw, stąd też wojskowi w pocie czoła starają się oczyścić koryto rzeki.

 

Praca ta nie jest na pewno łatwa i do przyjemnej nie należy. Zatory potworzyły się w trudno dostępnych miejscach, stąd też nie ma możliwości wykorzystania wojskowym amfibii. Żołnierze w specjalnych kombinezonach, wchodząc niekiedy po samą głowę do wody, za pomocą pił spalinowych rozdrabniają zatory, a następnie przy użyciu stalowej liny i wciągarek zainstalowanych przy wojskowych koparkach, wyciągana z koryta rzeki.

 

 

 

 

 

 

Widok na Kamionkę z powietrza:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy