Jesteś tutaj: HomeRedakcjaWyrzyskStraż Miejska interweniowała w sprawie filmowania

Straż Miejska interweniowała w sprawie filmowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wyrzysk środa, 31 październik 2012 19:46

W dniu 11 listopada grupa mieszkańców gminy Wyrzysk zainicjowała procedurę referendum lokalnego w sprawie szybszego zakończenia kadencji przez panią burmistrz. Tego samego dnia zostałem zaczepiony przez Straż Miejską z powodu filmowania w magistracie.

 

-Czy zastałe Panią Burmistrz – pytam w sekretariacie

-Nie – słyszę od sekretarki

- Dlaczego?

- Nie będę z Panem rozmawiać

Po kilku minutach zostaje zaczepiony przez strażników miejskich, którzy zaczynają mnie wypytywać o powód wizyty w gminie.

 

Wykorzystanie straży miejskiej w tej sprawie na tyle mnie zdziwiło, że postanowiłem zwrócić się do ratusza z żądaniem wyjaśnień -  W dniu 11 października 2012 r. wszedł Pan do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Wyrzysku trzymając kamerę w dłoni ( starając się ją ukryć) i filmując, zarówno pomieszczenie sekretariatu, jak i pracownicę sekretariatu.  Nie podając przy tym celu, ani powodu takiego postępowania. W związku z nietypowym zachowaniem Pana, zaniepokojona pracownica niezwłocznie powiadomiła o tym fakcie Komendanta Straży Miejskiej, podając Pana rysopis – czytam w wyjaśnień burmistrz Marii Bratkowskiej.

 

Czy gdyby taki incydent miał miejsce w bydgoskim ratuszu wezwano by Straż Miejską? – pytam rzecznika prezydenta Bydgoszczy Piotra Kurka Na pewno nie informowali byśmy straży miejskiej – odpowiada rzecznik.

 

Warto nadmienić, że tego typu interwencje wykraczają po za uprawnienia strażników miejskich.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj