Jesteś tutaj: HomePolecaneWakacje na działce – czemu nie?

Wakacje na działce – czemu nie?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 18 sierpień 2015 13:32

Sezon urlopowy trwa w pełni, dzieląc nas na tych, którzy jeszcze nie skosztowali uroków wakacyjnego wyjazdu oraz tych, dla których urlop jest już przyjemnym wspomnieniem. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, z chęcią wybralibyśmy się gdzieś niedaleko, aby złapać oddech od codzienności i przytłaczających obowiązków… Do miejsca, które będzie stosunkowo blisko i pozwoli nam na relaks w okolicznościach przyrody, w gronie rodziny lub najbliższych znajomych. Celem naszego wypadu może być oczywiście działka – w końcu po co szukać daleko?

 

Atrakcje dla rodziny

Na działce z powodzeniem możemy zapewnić atrakcje dla wszystkich członków rodziny. Wiele oczywiście zależeć będzie od jej metrażu i ogrodzenia, jednak niektóre z pomysłów spędzania na niej czasu nie wymagają od nas zbyt wiele. Przykładowo dla najmłodszych rozłożyć możemy basen, w którym pociechy zaznają ochłody w gorące letnie popołudnia. Fajnym pomysłem będzie również trampolina, na której każde dziecko wprost uwielbia skakać. Dla starszych wystarczą leżaki, parasol i dobra książka. Jeśli zaś chcemy wszyscy razem zintegrować się przy wspólnej zabawie, możemy rozłożyć grilla (w sklepach dostępne są również jednorazowe, które możemy po posiłku wyrzucić) i zadbać o smakowite wiktuały. Najprostsze sposoby na rodzinne spędzanie czasu nierzadko łączą nas bardziej niż wyszukane rozrywki – a to wszystko przy niewielkim nakładzie sił i czasu.

 

Działka moje hobby

Prace o charakterze ogrodniczym mogą być świetną odskocznią od rutyny. To również dobry pomysł na wypełnienie czasu wolnego przez sadzenie swoich roślin – czy to warzyw i owoców, z których przyrządzimy wyjątkowo smaczne przetwory, czy tych o charakterze ozdobnym, które pozwolą nam cieszyć oczy swoim pięknem. „Dbanie o ogród i zbieranie własnych plonów to satysfakcjonująca i rozwijająca pasja, zatem warto poświęcić na nią swój czas” (cyt. http://www.sklepogrodniczy.pl/). Ponadto wspólne wykonywanie prac z innymi członkami rodziny również pozwoli nam poszerzać horyzonty swoich zainteresowań.

 

A w mieście?

Czy jeśli zamieszkujemy miasto i nie mamy swojej działki, istnieje jakaś szansa, by mieć swój kawałek ogródka? Oczywiście – jedną z możliwości może być wnioskowanie o ogródek działkowy, który pielęgnujemy na własną rękę za niewielką opłatą, ustalaną przez zarząd działkowców. Zazwyczaj działki te nie są ogromnych rozmiarów, jednak biorąc pod uwagę fakt, jak trudno niekiedy o wypoczynek w mieście, warto rozważyć opcję starania się o tego typu ogródek. Dzięki temu zawsze będziemy mieli miejsce wypadowe na niewielkiego grilla czy po prostu w celu zrelaksowania się w ciszy – a wszystko bez wyjazdu w odległe rejony.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy