Jesteś tutaj: HomePolecaneWe własnej wodzie

We własnej wodzie

Napisał  Opublikowano w Polecane czwartek, 06 sierpień 2015 15:24

Basen w ogrodzie do niedawna kojarzył się niemal wyłącznie z luksusowymi rezydencjami. Niewiele osób mogło sobie pozwolić na budowę w ogrodzie. Na przeszkodzie stały przede wszystkim koszty, a także problemy z utrzymaniem wody w czystości. Obecnie na całkiem sporej wielkości basen może sobie pozwolić niemal każdy.

 

Odpoczynek nad własnym zbiornikiem wodnym, to marzenie wielu. O ile domek z prywatną plażą dla większości Polaków pozostanie w sferze marzeń, o tyle na własny basen można sobie bez problemów pozwolić.

 

Rodzaje basenów

Najtańszy i wciąż najpopularniejszy jest basen dmuchany. Koszt jego zakupu przeważnie nie przekracza 50,00 zł. Niestety, są to przeważnie bardzo małe zbiorniki, przeznaczone raczej dla małych dzieci. Są niezwykle łatwe w montażu – wystarczy nadmuchać i ustawić w wybranym miejscu, co łącznie z napełnieniem wodą nie powinno zająć więcej czasu niż kilkanaście minut. Woda w tak małych basenikach bardzo szybko się nagrzewa, bez problemów można więc ją codziennie wymieniać, co pozwala bez większych problemów schować basen na noc. Niestety, baseny dmuchane są bardzo narażone na mechaniczne uszkodzenia. Materiał, z którego są wykonane, jest mało odporny także na uszkodzenia przez słońce. Z drugiej jednak strony koszt jego zakupu jest na tyle niski, że bez większych problemów można go wymieniać co sezon, a nawet dwa razy w sezonie.

 

Coraz większą popularnością cieszą się baseny rozporowe. „Dostępne są w różnych rozmiarach, a w tych większych bez problemów może się pluskać nawet cała rodzina. Są na tyle głębokie, że można w nich nie tylko pływać, ale nawet nurkować.” – czytamy na stronie http://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-rozporowe,c12.html

 

Baseny rozporowe są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz z powodu promieniowania słonecznego, więc bez problemów powinny przetrwać kilka lat. Co istotne, można w nich w prosty sposób regulować głębokość wody – dmuchany kołnierz na górze automatycznie dostosowuje się do wysokości lustra wody. Są stosunkowo proste w montażu – woda sama rozpiera ścianki, wystarczy tylko po napełnieniu zamontować drabinkę (w większych modelach) oraz zestaw do oczyszczania wody. Ze względu na swoją konstrukcję są wyłącznie okrągłe. Koszt ich zakupu wynosi od około 250,00 zł, choć bywają modele nawet za kilka tysięcy.

 

Nieco mniej popularne, ale także godne uwagi są baseny stelażowe. Są bardzo wytrzymałe, z powodu wzmocnionej konstrukcji. Montaż nie jest najłatwiejszy, ale po nabraniu wprawy nie powinien zająć więcej czasu niż 2-3 godziny. Baseny tego typu mają spore rozmiary i można w nich bez większych problemów pływać. Ponieważ są ustawiane na cały sezon niezbędne będzie zamontowanie dobrego systemu oczyszczania wody.

 

Basen to nie wszystko

Kupując basen ogrodowy, szczególnie o większych rozmiarach trzeba także zadbać o odpowiednią czystość wody. W mniejszych basenach można ją po prostu co pewien czas wymieniać, natomiast w większych wodę trzeba będzie oczyszczać mechanicznie i chemicznie. Na rynku dostępnych jest sporo środków, które bardzo ułatwiają te zabiegi.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy