Jesteś tutaj: HomePolecaneNiwelatory laserowe – poziomica przestała być potrzebna

Niwelatory laserowe – poziomica przestała być potrzebna

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 30 maj 2018 13:13

Poziomica to przeżytek przy wielu pracach budowlanych. Dzięki obecności na polskim rynku elektronarzędzi, niwelatory laserowe potrafią dużo lepiej i szybciej pomóc. W jaki sposób? Dzięki wiązce lasera działają jak poziomice, ale wyznają praktycznie idealny pomiar. W przypadku poziomicy, mierzenie danej przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynku, poprzez różne sytuacje, może skończyć się zdjęciem błędnego pomiaru – wystarczy, że obsunie się lekko ręka mierzącego, a druga osoba nie wyłapie tej nieprawidłowości. I o ile w domowym zaciszu nie jest to tak bardzo istotne, o tyle na placu budowy – szalenie istotne.

Niwelator do zadań specjalnych marki Topcon oraz Nivel System

Jak działa taki niwelator laserowy? Emituje on długą wiązkę promieni laserowych, która pokazuje się na powierzchni ściany w postaci cienkiej linii. Na takiej linii można zrobić wszystko – przymocować zamontować kaloryfery, zamocować gniazdka, układać płytki a nawet tapetować. Wiązka laserowa na zewnątrz jest wychwytywane za pomocą detektora - dzięki temu możemy pracować nawet kilkaset metrów od urządzenia. Zaawansowane niwelatory laserowe wyznaczają także spadki - w jednym lub dwóch kierunkach. Ponadto wiązka laserowa pozwala ocenić, czy pion lub poziom zostały odpowiednio wyznaczone. Dzięki niej można sprawdzić pracę wykonaną przez specjalistów. Niwelator to narzędzie, które najbardziej przyda się na placu budowy, na którym profesjonalista wykorzysta wszystkie jego przydatne funkcje. A ich jest bardzo wiele. Zdecydowanymi plusami jest praktycznie bezbłędny pomiar, który umożliwia pracę w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Nieważne, jaka budowla właśnie powstaje – zarówno wieżowce, jak i sieć kanalizacji „zyskają” na obecności i użyteczności obrotowych niwelatorów laserowych. Urządzenia te można wykorzystywać w środku, a także na zewnątrz budynków – przygotowywanie powierzchni pod wylewki, kostkę brukową czy boisko nigdy nie było tak proste.

 

Niwelatory obrotowe sposobem na dobry i prawidłowy pomiar w każdych warunkach

Niwelatory laserowe, produkowane przez Topcon oraz Nivel System mają wgraną funkcję autopoziomowania. Chwilę po uruchomieniu niwelator jest gotowy do użytku. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że urządzenie zawiedzie w momencie, w którym najbardziej będzie potrzebne. Niwelatory obrotowe sprawdzą się na budowie z wielu względów – także tych czysto fizycznych. Nie jest to urządzenie duże i ciężkie, a lekkie i o mocnej obudowie. Obudowa zapewnia maksymalną ochronę, a każde, nawet najgorsze warunki pogodowe, nie są w stanie zepsuć elektronarzędzia. Niwelatory te przypominają nieco kuchenne roboty – są wielozadaniowe, zupełnie inaczej niż przytoczona w pierwszym akapicie poziomica, z którą trzeba się nieźle namęczyć. Tymczasem wystarczy ustawić niwelator, włączyć go i cieszyć się prawidłowym pomiarem.

 

Specyfikacja niwelatorów laserowych znanych marek

Elektroniczny kompensator niwelatorów, a także magnetyczny kompensator, pozwalają na szczegółowe pomiary budowlane na terenie narażonym na drgania z powodu pracy ciężkich maszyn. Odporność na tego typu przeszkody w pracy pomiarowej to jedna z najważniejszych cech fizycznych urządzenia. Na tę ochronę składa się szklany korpus, a także obudowa lasera, posiadająca gumowe osłony. Intuicyjny panel sterowania pozwala na szybką pracę, bez konieczności zgłębiania tajników niwelatorów. Całość obsługi można ograniczyć do opcji włącz, pracuj, wyłącz. Zasilanie niwelatorów laserowych jest również dziecinnie proste – można korzystać z baterii bądź akumulatorów, jak i również podłączyć urządzenie bezpośrednio do sieci. Niwelatory laserowe obrotowe marki Topcon bądź Nivel System to doskonały sposób na bezbłędny pomiar – a bezbłędny pomiar to w końcu połowa sukcesu na placu budowy.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy