Jesteś tutaj: HomePolecane3 nawyki żywieniowe, które musisz wprowadzić u swoich dzieci - wyjdzie im to na zdrowie!

3 nawyki żywieniowe, które musisz wprowadzić u swoich dzieci - wyjdzie im to na zdrowie!

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 12 czerwiec 2018 11:02

Troszczysz się o zdrowie swojego dziecka i robisz wszystko, aby jego odżywianie się przynosiło właściwe efekty? Zobacz koniecznie 3 nawyki, jakie warto wprowadzić w życie już od małego. Pamiętaj, że nawyki żywieniowe są szalenie ważne na drodze do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania Twojej pociechy!

Picie odpowiedniej ilości wody

Słodkie napoje, gazowane i kolorowe picie czy napoje energetyczne - to najczęstsze rzeczy, po które sięgają dzieci bez Twojego nadzoru. Im wcześniej nauczysz swoje dziecko, że picie wody jest zdrowe, tym lepiej. Niech świadomie wybiera butelkę wody zamiast słodkiego napoju. Jak nauczyć dziecko picia wody? Przede wszystkim daj mu dobry przykład. Niech butelka z wodą towarzyszy Wam praktycznie wszędzie. Możesz także pokusić się o dystrybutor wody w domu, szkole czy przedszkolu. To świetne rozwiązanie, szalenie ułatwiające dzieciom dostęp do najwyższej jakości wody. Ofertę wody z dostawą do domu czy szkoły znajdziesz na http://wodaaquavita.pl/

 

Spożywanie warzyw i owoców

Twoje dziecko uwielbia słodycze? Koniecznie naucz je jeść owoce i warzywa! To o wiele lepsza i zdrowsza alternatywa, bez względu na wiek. Wykorzystuj przede wszystkim owoce sezonowe, do których dostęp masz w poszczególnych porach roku. Całorocznie naucz jeść dziecko jabłka, banany czy gruszki. Jeśli chodzi o warzywa, postaraj się, aby były one naturalnym składnikiem każdego obiadu. Pamiętaj, że Ty również dajesz dziecku przykład! 

 

Aby dziecko chętniej jadło owoce i warzywa możesz:

  • przygotowywać mu pojemnik z owocami i warzywami do szkoły
  • proponować owoce jako deser czy szybką przekąskę
  • podać owoce w formie sałatki owocowej, a warzywa w formie pasty do kanapek

Postaraj się, aby Twoje dziecko każdego dnia jadło zarówno owoce jak i warzywa. Zastąp słodycze tego typu zdrową alternatywą i przekonaj dziecko, że owoce i warzywa w diecie mają ogromne znaczenie!

 

Wyeliminowanie niezdrowych przekąsek

Chipsy, paluszki czy inne słone przekąski to zmora każdego rodzica. Dziecko otoczone jest bowiem reklamami i widzi rówieśników, którzy swobodnie przegryzają tego typu przekąski. Postaraj się jednak zastępować niezdrowe jedzenie alternatywą, która będzie równie smaczna i jednocześnie zdrowa dla dziecka. Możecie wspólnie zrobić frytki z batatów czy marchewki, które z dodatkiem przypraw smakują wyśmienicie. Świetnym rozwiązaniem są także chipsy z owoców i warzyw. Twoje dziecko na pewno rozsmakuje się w słodkich chipsach z banana czy jabłek!

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy