Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 maj 2020

Co do występowania zjawiska suszy panuje obecnie duża zgodność opinii, z tego też powodu zaczęły się pojawiać postulaty do władz Bydgoszczy, aby zrezygnować z koszenia miejskich trawników. W ubiegłym roku interpelowała o to również radna Joanna Czerska-Thomas, do czego przychylnie odniósł się już wówczas prezydent Rafał Bruski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dostrzega w takich działania pewne korzyści.

Opublikowano w Bydgoszcz

O tej porze – w Święto 3 Maja, po godzinie 18, planowane było rozpoczęcie X edycji Koncertów Maryjnych z Róża w bydgoskiej Katedrze. Edycji jubileuszowej, tym szczególniejszej, że geneza tych wyjątkowych koncertów sięga 20-lecia międzywojennego, gdy społeczność bydgoska postanowiła podziękować Opatrzności za powrót Bydgoszczy do Polski, my jesteśmy natomiast w roku jubileuszu 100. lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy. X edycja w maju się nie odbędzie z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 3 maja, po godzinie 16:00, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego zebrała się grupa osób, rozłożono także transparent z napisem ,,Konstytucja” oraz ,,Naszych praw nie oddamy, zabrane odbierzemy”. Puszczana była również muzyka. Na miejscu pojawiło się też kilkunastu policjantów, którzy poinformowali, że zgromadzenie jest nielegalne z uwagi na przepisy epidemiczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zachowywanie dystansu, dbałość o higienę i dezynfekcję sprzętu, zakaz spożywania żywności na terenie galerii – m.in. takie wytyczne przygotował resort rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym dla galerii i centrów handlowych, które zostaną otwarte 4 maja.

Opublikowano w Regionalne

Wprowadzone w Polsce przepisy epidemiczne pozwalają wojewodom skierować wybrane osoby do pracy przy zwalczaniu epidemii. Sposób ujęcia tego w przepisach budzi jednak kontrowersje w środowisku lekarskim. Jak wyjaśnia w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, nie powinien być to nakaz w formie rozkazu, a tak zostało to wprowadzone.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne w polskich miastach nie można było świętować z takim rozmachem jak przyzwyczailiśmy się w latach ubiegłych. Nie oznacza to jednak, że data ta przechodzi bez echa, na wielu budynkach wiszą symbolicznie flagi narodowe, a refleksje z okazji przypadającej rocznicy pojawiają się w lokalnych parafiach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu