Jesteś tutaj: HomeNakielskiDość niebezpieczne skrzyżowanie w Kcyni zastąpi rondo

Dość niebezpieczne skrzyżowanie w Kcyni zastąpi rondo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 11 sierpień 2016 16:41

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich chce zrealizować budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia. W tym miejscu krzyżują się dwie drogi wojewódzkie: 241 (Nakło – Wągrowiec) i 247 (Szubin – Kcynia). Będzie to jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok na drogach wojewódzkich.

Inwestycja będzie realizowana we współpracy gminy Kcynia oraz Samorządu Województwa i ma zostać zakończona na przełomie listopada i grudnia.

 

W tym miejscu ma miejsce dość duże natężenie ruchu, zaś funkcjonujące skrzyżowanie jest potencjalnie kolizyjne. Dodatkowo planuje się budowę wysepek dla pieszych, aby zwiększyć również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Na tę inwestycje zabezpieczono kwotę 2,7 mln zł. Dzisiaj już wiemy, że będzie to koszt mniejszy bowiem otwarto już oferty przetargowe – trzy firmy złożyły oferty w przedziale cenowym – 1,86 – 2,57 mln zł. Najtańszą złożyła regionalna firma Kobylarnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Kujawy Zachodnie – mogą zachwycać

    Wielki poeta Jan Kasprowicz w swojej literaturze zachwycał się pięknem Kujaw wiosną. Paweł Kubalewski piękno kujawskiej ziemi pokazuje na ujęciach lotniczych. Żeby za dużo się już nie rozpisywać – zapraszamy do obejrzenia jego dzieła.

  • Jak jako województwo wykorzystaliśmy ostatnie 6 lat?

    Jesteśmy w roku granicznym dla obowiązywania Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku – jutro w ramach dyskusji o stanie województwa na Sejmiku Województwa, planowane jest podsumowanie tego dokumentu, zapewne dojdzie również do dyskusji na temat tego jak wykorzystaliśmy ostatnie lata, w tym również szansę jaką mogły dać fundusze unijne. Dyskusja może być nieco utrudniona, z uwagi na fakt obradowania w formie on-line.

Wiadomości z regionu