Jesteś tutaj: HomeNakielskiDość niebezpieczne skrzyżowanie w Kcyni zastąpi rondo

Dość niebezpieczne skrzyżowanie w Kcyni zastąpi rondo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 11 sierpień 2016 16:41

Jeszcze w tym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich chce zrealizować budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Nowej, Nakielskiej i 22 Stycznia. W tym miejscu krzyżują się dwie drogi wojewódzkie: 241 (Nakło – Wągrowiec) i 247 (Szubin – Kcynia). Będzie to jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok na drogach wojewódzkich.

Inwestycja będzie realizowana we współpracy gminy Kcynia oraz Samorządu Województwa i ma zostać zakończona na przełomie listopada i grudnia.

 

W tym miejscu ma miejsce dość duże natężenie ruchu, zaś funkcjonujące skrzyżowanie jest potencjalnie kolizyjne. Dodatkowo planuje się budowę wysepek dla pieszych, aby zwiększyć również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Na tę inwestycje zabezpieczono kwotę 2,7 mln zł. Dzisiaj już wiemy, że będzie to koszt mniejszy bowiem otwarto już oferty przetargowe – trzy firmy złożyły oferty w przedziale cenowym – 1,86 – 2,57 mln zł. Najtańszą złożyła regionalna firma Kobylarnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • To były słabe cztery lata dla regionu

    Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas