Jesteś tutaj: HomeNakielski60. letni rolnik z Krajny chce przebiec 100 triathlonów na dystansie Iroman w 100 dni

60. letni rolnik z Krajny chce przebiec 100 triathlonów na dystansie Iroman w 100 dni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 19 październik 2020 07:16
60. letni rolnik z Krajny chce przebiec 100 triathlonów na dystansie Iroman w 100 dni Fot: ryszardkalaczynski.pl

O Ryszardzie Kałaczyńskim znajdziemy wzmiankę w Księdze Rekordów Guinnessa – jest to pierwszy człowiek na ziemi, który w 366 dni przebiegł 366 maratonów na dystansie 42 km. Teraz 60. latek stawia sobie jednak ambitniejsze zadanie – w 100 dni pokonać 100 maratonów na królewskim dystansie Ironman.

Ryszard Kałaczyński mieszka w Wituni, w gminie Więcbork. Na co dzień zajmuje się hodowlą trzody chlewnej. W ramach codziennej aktywności będzie musiał nie tylko przebiec ponad 42 km, ale także przepłynąć 3,86 km raz przejechać na rowerze 180,2 km.

 

Wyczyn z 366 maratonami sprawił ,że o Wituni w środowisku biegaczy zrobiło się głośno. Mała wieś na Krajnie została rozsławiona. Zapowiedź zmierzenia się przez pana Ryszarda ze 100 Ironamnami sprawiła, że o Wituni piszą nawet zagraniczne portale – chociażby anglojęzyczny TheFirstNews.com - A farmer is planning to put his village on the map by doing 100 Ironman Triathlons in as many days.

 

Portal informuje, że pasją do biegania Kałaczyński zaraził się startując w bydgoskich zawodów.

 

Jeżeli ten wyczyn mu się uda, to ponownie jego nazwisko znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Kujawsko-pomorskie: dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 czasami zbiorczymi za kilka tygodni

    Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez MZ z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorczymi danymi za okres kilku tygodni. Fakt ten potwierdził PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

    Etykiety: covid19
  • Rozważa się zastąpienie pociągów autobusami

    Formacje polityczne krytykują decyzję marszałka województwa o obcięciu kursów kolejowych, ale większym problemem wydaje się to, że czas ucieka, a wciąż nie udało się zawrzeć porozumienia pomiędzy województwem i przewoźnikiem PolRegio. Czasu jest na to jednak coraz mniej, bowiem dotychczasowa umowa skończy się w sobotę 12 grudnia.

    Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu