Jesteś tutaj: HomeNakielskiPracownicy mieli ,,odpalać” burmistrzowi część przyznawanej im premii

Pracownicy mieli ,,odpalać” burmistrzowi część przyznawanej im premii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 20 grudzień 2019 11:34

W środę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali burmistrza Mroczy Leszka K. oraz skarbnika Małgorzatę K. Prokuratura chce, aby najbliższe 3 miesiące spędzili w areszcie.

Obojgu zatrzymanych zarzuca się popełnienie przestępstwa z artykułu 231 kodeksu karnego, czyli nadużycie uprawnień, za co grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. W latach 2012-2018 mieli przyznawać wybranym pracownikom Urzędu Gminy premie, w zamian iż część tych premii otrzymają do własnej kieszeni.

 

Sprawa przypomina trochę wydarzenia z gminy Białe Błota, gdzie dwa lata temu zatrzymano byłego wójta Macieja K., pod tym samym zarzutem. Tamta sprawa powoli zbliża się ku końcowi w sądzie, na ławie oskarżonych jak ustaliliśmy, zasiadają też inne osoby. Nie można wykluczyć, że w Mroczy będą również kolejne zarzuty, bo jak przyznają śledczy – sprawa jest rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

  • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

    Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

    Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas