Jesteś tutaj: HomeNakielskiPracownicy mieli ,,odpalać” burmistrzowi część przyznawanej im premii

Pracownicy mieli ,,odpalać” burmistrzowi część przyznawanej im premii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 20 grudzień 2019 11:34

W środę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali burmistrza Mroczy Leszka K. oraz skarbnika Małgorzatę K. Prokuratura chce, aby najbliższe 3 miesiące spędzili w areszcie.

Obojgu zatrzymanych zarzuca się popełnienie przestępstwa z artykułu 231 kodeksu karnego, czyli nadużycie uprawnień, za co grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. W latach 2012-2018 mieli przyznawać wybranym pracownikom Urzędu Gminy premie, w zamian iż część tych premii otrzymają do własnej kieszeni.

 

Sprawa przypomina trochę wydarzenia z gminy Białe Błota, gdzie dwa lata temu zatrzymano byłego wójta Macieja K., pod tym samym zarzutem. Tamta sprawa powoli zbliża się ku końcowi w sądzie, na ławie oskarżonych jak ustaliliśmy, zasiadają też inne osoby. Nie można wykluczyć, że w Mroczy będą również kolejne zarzuty, bo jak przyznają śledczy – sprawa jest rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

    Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

  • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

    Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu