Jesteś tutaj: HomeMagazynFacebook ogranicza funkcje Messangera i Instagrama

Facebook ogranicza funkcje Messangera i Instagrama

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 19 grudzień 2020 18:16

Część użytkowników Facebooka może zauważyć, że ograniczona została funkcjonalność Messangera i Instragrama, pozostali muszą się liczyć z tym do poniedziałku. Ograniczenia dotyczą użytkowników z terenu Unii Europejskiej i związane są ze wdrażaniem dyrektywy ePrivacy.

Nowe regulacje, które muszą wejść do 21 grudnia, zmieniają dane dotyczące przetwarzania i pozyskiwania danych pochodzących z łączności internetowej. Zmiany dotyczą głównie tzw metadanych o użytkownikach końcowych. Użytkownik musi wyrazić zgodę na przechowywanie danych, mieć możliwość w każdej chwili ją wycofać, powinno mu się o tym przypominać też co 6 miesięcy.

 

Tyle teorii - a co to oznacza w praktyce? Część narzędzi oferowanych przez Messangera i Instragrama zostaje zawieszona, bowiem informatycy muszą je dostosować do nowych regulacji. Chodzi m.in. o sondy w czatach grupowych na Messangerze, czy możliwość ustawiania pseudonimu znajomemu, z którym konwertujemy za pośrednictwem tej aplikacji. Ograniczona będzie także możliwość przesyłania zdjęć między użytkownikami, zmodyfikowanych niektórymi filtrami.

 

Nadal ustalamy najlepszy sposób, żeby przywrócić te funkcjonalności. Potrzeba czasu, żeby je przebudować tak, aby działały sprawnie i zgodnie z nowymi regulacjami – informuje Facebook.

 

Pojawić mają się też ograniczenia w targetowaniu reklam.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu