Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKownacki pisze do Marka Zuckerberga i amerykańskich kongresmenów – chodzi o cenzurę na Facebook-u

Kownacki pisze do Marka Zuckerberga i amerykańskich kongresmenów – chodzi o cenzurę na Facebook-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 luty 2021 11:46

6 lutego Facebook zablokował anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej, wskazując na niewłaściwą treść sprzed kilku miesięcy, który dotyczył germanizacji polskich dzieci podczas II wojny światowej. Po tym jak temat podchwyciły media Facebook przyznał się do błędu i konto odblokował. Zdaniem bydgoskiego posła Bartosza Kownackiego to tylko przykład jak działa cenzura w tym medium, dlatego napisał on do właściciela Facebook-a i amerykańskich kongresmenów list.

 

- Facebook zablokował informacje Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące zbrodni na polskich dzieciach – tym bardziej jest to rzecz przejmująca, że właśnie dotycząca bezbronnych dzieci, które dopiero zaczynały swoje życie. Ich wysiedleń, germanizacji, kierowania na roboty, a także mordowania. A także drugiego materiału dotyczącego obozu w Łodzi dla polskich dzieci – wyjaśniał na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Bartosz Kownacki, który przyrównał tę sytuację do cenzurowania przez władze komunistyczne informacji o zbrodni katyńskiej - Coś co nie powinno nigdy mieć miejsca w wolnym kraju, to tak jak ja pamiętam z lat wczesnej młodości, jak komuniści blokowali informację na temat zbrodni katyńskiej. Dzisiaj to robi Mark Zuckerberg i Facebook – cenzuruje informacje o zbrodni niemieckiej, tym bardziej to dziwne, że Mark Zuckerberg ma korzenie żydowskie, część jego rodziny zginęła w trakcie holocaustu i wydaje się, że na zbrodnie okresu II wojny światowej powinien być osobiście szczególnie wyczulony. Okazuje się, że rzekome algorytmy pozwalają te zbrodnie fałszować i pisać nazistowską, ale wygodną dla Niemców XXI wieku narrację historii.

 

Kownacki napisał również do amerykańskiej gminy żydowskiej oraz przedstawicieli Kongresu Stanów Zjednoczonych z komisji obrony narodowej, bowiem w jego opinii taka cenzura podważa ofiarę krwi amerykańskich żołnierzy na europejskich frontach II wojny światowej.

 

Facebook zamieszanie tłumaczył błędem automatycznego algorytmu, do wychwytywania treści naruszających regulamin serwisu.

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu