Jesteś tutaj: HomeInowrocławJasiakiewicz uważa, że Inowrocław został oszukany z ZIT

Jasiakiewicz uważa, że Inowrocław został oszukany z ZIT

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Inowrocław czwartek, 05 marzec 2015 15:01

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz wyraża pogląd, że Inowrocław został przez marszałka w sprawie ZIT oszukany, a prezydent tego miasta Ryszard Brejza zrobił błąd opowiadając się przeciwko Bydgoszczy.

Kilka tygodni temu okazało się, że ZIT-y subregionalne nie powstaną. Taki obszar inwestycyjny miał utworzyć Inowrocław z pulą 17 mln euro na inwestycje. Wszystko z powodu braku zgody Komisji Europejskiej, która nie zgodziła się, aby obszary subregionalne otrzymały zagwarantowaną kwotę bez konkursu.

 

- Mówiono takim ośrodkom jak Inowrocław, Grudziądz, Włocławek, że jako ośrodki subregionalne będą beneficjentami środków unijnych. Dzisiaj po poprawkach Komisji Europejskiej, te ośrodki muszą startować w osobnych konkursach – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku radny Roman Jasiakiewicz. Warto nadmienić, że żaden radny wybrany z okręgu inowrocławskiego nie zabrał głosu w punkcie dotyczącym środków unijnych.

 

- Oszukano Inowrocław – twierdzi jednoznacznie Jasiakiewicz w rozmowie na antenie Radia PiK - Marszałek mówił wówczas – dostaniecie pulę pieniędzy i zrobicie z nimi co chcecie. Inowrocław miał dostać 17 mln euro i na głowie stawał, aby wykiwać Kruszwicę, a dzisiaj co Komisja Europejska powiedziała? Jest tylko jeden ZIT wojewódzki, a wszyscy inni mają stać w konkursie.

 

Jasiakiewicz twierdzi, że prezydent Ryszard Brejza wraz z prezydentami Włocławka i Grudziądza zrobili błąd, gdy przed rokiem poparli jednoznacznie stanowisko marszałka Całbeckiego - Przy tej okazji pozdrawiam prezydentów, co przeciwko Bydgoszczy się podpisali, przeciwko tym co mieli rację.

 

W styczniu niepokój sytuacją wokół ZIT wyraził radny miejski Ryszard Rosiński, który złożył na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu interpelacje. W odpowiedzi zastępca prezydenta Ireneusz Stachowiak nie wspomniał nic o tym, że gwarantowane wcześniej 17 mln euro dla tego miasta jest zagrożone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu