Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinisterstwo rozważa pociągi do Suwałk

Ministerstwo rozważa pociągi do Suwałk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 listopad 2012 13:50

Niewykluczone, że w najbliższym czasie przywrócone zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznania przez Inowrocław do Suwałk i Białegostoku. Ułatwiło by to także komunikację z krajami bałtyckimi.

 

 

Kilka miesięcy temu tematem zainteresował się poseł Tomasz Latos, który wystosował do ministerstwa transportu zapytanie w tej sprawie - Docierają do mnie głosy oburzenia obywateli, że podróż z miast leżących po zachodniej części Polski, w tym Bydgoszczy i Poznania, na Suwalszczyznę trwa po kilkanaście godzin, a w przypadku wybrzeża możemy mówić o jeszcze dłuższym czasie przejazdu. Jest to duże utrapienie dla studentów i wpływa negatywnie na rozwój obszarów wschodniej Polski. Tak długi czas przejazdu spowodowany jest faktem, że pociągi udające się w ten region kraju kursują właściwie tylko przez Warszawę, co niekiedy wiąże się nawet z dwukrotnie dłuższą trasą przejazdu i droższymi biletami dla podróżnych – czytamy w zapytaniu poselskim.

 

 

W odpowiedzi podsekretarz stanu Andrzej Massel przyznał, że resort prowadzi w tej sprawie negocjacje ze spółką PKP Intercity - Zgodnie z przekazaną przez PKP InterCity SA informacją spółka nie ma możliwości zrealizowania przewozów własnymi środkami z uwagi na brak sprawnych lokomotyw spalinowych. Istnieje natomiast możliwość ich wynajęcia od innych przewoźników. Mając jednak na uwadze fakt, że większość lokomotyw spalinowych nie jest przystosowana do ogrzewania składów pociągów pasażerskich, możliwe że w początkowym okresie połączenie takie funkcjonować mogłoby jedynie w okresie letnim. W związku z powyższym obecnie nie jest możliwe podjęcie jakichkolwiek deklaracji w tym zakresie, niemniej kwestia przywrócenia przedmiotowego połączenia nie pozostaje niezauważona.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu