Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinisterstwo rozważa pociągi do Suwałk

Ministerstwo rozważa pociągi do Suwałk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 listopad 2012 13:50

Niewykluczone, że w najbliższym czasie przywrócone zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznania przez Inowrocław do Suwałk i Białegostoku. Ułatwiło by to także komunikację z krajami bałtyckimi.

 

 

Kilka miesięcy temu tematem zainteresował się poseł Tomasz Latos, który wystosował do ministerstwa transportu zapytanie w tej sprawie - Docierają do mnie głosy oburzenia obywateli, że podróż z miast leżących po zachodniej części Polski, w tym Bydgoszczy i Poznania, na Suwalszczyznę trwa po kilkanaście godzin, a w przypadku wybrzeża możemy mówić o jeszcze dłuższym czasie przejazdu. Jest to duże utrapienie dla studentów i wpływa negatywnie na rozwój obszarów wschodniej Polski. Tak długi czas przejazdu spowodowany jest faktem, że pociągi udające się w ten region kraju kursują właściwie tylko przez Warszawę, co niekiedy wiąże się nawet z dwukrotnie dłuższą trasą przejazdu i droższymi biletami dla podróżnych – czytamy w zapytaniu poselskim.

 

 

W odpowiedzi podsekretarz stanu Andrzej Massel przyznał, że resort prowadzi w tej sprawie negocjacje ze spółką PKP Intercity - Zgodnie z przekazaną przez PKP InterCity SA informacją spółka nie ma możliwości zrealizowania przewozów własnymi środkami z uwagi na brak sprawnych lokomotyw spalinowych. Istnieje natomiast możliwość ich wynajęcia od innych przewoźników. Mając jednak na uwadze fakt, że większość lokomotyw spalinowych nie jest przystosowana do ogrzewania składów pociągów pasażerskich, możliwe że w początkowym okresie połączenie takie funkcjonować mogłoby jedynie w okresie letnim. W związku z powyższym obecnie nie jest możliwe podjęcie jakichkolwiek deklaracji w tym zakresie, niemniej kwestia przywrócenia przedmiotowego połączenia nie pozostaje niezauważona.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas