Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinisterstwo rozważa pociągi do Suwałk

Ministerstwo rozważa pociągi do Suwałk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 13 listopad 2012 13:50

Niewykluczone, że w najbliższym czasie przywrócone zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe z Poznania przez Inowrocław do Suwałk i Białegostoku. Ułatwiło by to także komunikację z krajami bałtyckimi.

 

 

Kilka miesięcy temu tematem zainteresował się poseł Tomasz Latos, który wystosował do ministerstwa transportu zapytanie w tej sprawie - Docierają do mnie głosy oburzenia obywateli, że podróż z miast leżących po zachodniej części Polski, w tym Bydgoszczy i Poznania, na Suwalszczyznę trwa po kilkanaście godzin, a w przypadku wybrzeża możemy mówić o jeszcze dłuższym czasie przejazdu. Jest to duże utrapienie dla studentów i wpływa negatywnie na rozwój obszarów wschodniej Polski. Tak długi czas przejazdu spowodowany jest faktem, że pociągi udające się w ten region kraju kursują właściwie tylko przez Warszawę, co niekiedy wiąże się nawet z dwukrotnie dłuższą trasą przejazdu i droższymi biletami dla podróżnych – czytamy w zapytaniu poselskim.

 

 

W odpowiedzi podsekretarz stanu Andrzej Massel przyznał, że resort prowadzi w tej sprawie negocjacje ze spółką PKP Intercity - Zgodnie z przekazaną przez PKP InterCity SA informacją spółka nie ma możliwości zrealizowania przewozów własnymi środkami z uwagi na brak sprawnych lokomotyw spalinowych. Istnieje natomiast możliwość ich wynajęcia od innych przewoźników. Mając jednak na uwadze fakt, że większość lokomotyw spalinowych nie jest przystosowana do ogrzewania składów pociągów pasażerskich, możliwe że w początkowym okresie połączenie takie funkcjonować mogłoby jedynie w okresie letnim. W związku z powyższym obecnie nie jest możliwe podjęcie jakichkolwiek deklaracji w tym zakresie, niemniej kwestia przywrócenia przedmiotowego połączenia nie pozostaje niezauważona.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19
 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie

Wiadomości z regionu