Jesteś tutaj: HomeInowrocławNowy Inowrocław powalczy o władze w Inowrocławiu

Nowy Inowrocław powalczy o władze w Inowrocławiu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 26 marzec 2014 17:43

Ruch Nowy Inowrocław Marcina Wrońskiego zapowiada, że zamierza wystartować w najbliższych wyborach samorządowych i przejąć władzę z rąk prezydenta Ryszarda Brejzy i jego ekipy, żeby miasto mogło wrócić na ścieżkę rozwoju, a nie cofać się.

Od 12 lat realizowana jest wizja Inowrocławia jako miasta uzdrowiskowego. Większość inwestycji, takich jak; fontanny, grille, parki, drzewka znajdują się w Solankach. W naszym przekonaniu Inowrocław powinien funkcjonować przede wszystkim jako miasto przemysłowe z wydzieloną strefą zdrojową – informuje lider ruchu Marcin Wroński - Typowe miasta uzdrowiskowe mogą dawać utrzymanie kilkunastotysięcznej społeczności, a nie ponad dla 70 tys. mieszkańców. Miasta uzdrowiskowe to: Polanica Zdrój, Busko, czy Ciechocinek. Sporadyczne miejsca pracy jakie powstają w uzdrowiskach, to np. kucharz, sprzątaczka, salowa, konserwator terenów zieleni. Dlatego tak duża ilość młodych, kreatywnych, wykształconych ludzi opuszcza nasze miasto. Po prostu, nie mogą realizować swoich ambicji zawodowych i godnie zarabiać.

 

Kiedyś Inowrocław był kojarzony w Polsce z hutą szkła, Inofamą, Modusem, Igalem, Sodą Mątwy, zakładami mięsnymi. Dziś przeciętnemu Polakowi nasze miasto kojarzy się z brakiem pracy i perspektyw. Ostatnie lata zepchnęły Inowrocław do roli zaścianka województwa i Polski. Jednak historia pokazuje, że byliśmy kiedyś atrakcyjnym miejscem do życia uważa Nowy Inowrocław i zapowiada start w wyborach samorządowych oraz wystawienie kandydata na prezydenta miasta.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu